Öğretmenlerin 2022 Temmuz Maaş Zammı Ne Kadar Olacak?

Öğretmenlerin 2022 Temmuz Maaş Zammı Ne Kadar Olacak?

Öğretmenlerin 2022 Temmuz Maaş Zammı Ne Kadar Olacak?

2022 yılı Temmuz ayında oluşan enflasyon farkından dolayı tüm memurlara ve öğretmenlere zam yapılacağı duyuruldu. Yapılacak olan zamlarla maaşların iyileştirilmesi ve çalışanların rahat etmesi amaçlanıyor. TUİK’ in açıklayacağı enflasyon verilerine göre zamlar yapılacak. Peki öğretmenlerin 2022 Temmuz maaş zammı ne kadar olacak? İşte detaylar…

Öğretmenlere ve memurlara yapılacak olan zamlar haziran ayı enflasyon verilerine göre belirlenecek. Enflasyon verileri için gözler şu sıralar TUİK’ e çevrildi. TUİK’ in en son açıkladığı verilere göre 5 aylık enflasyon farkı %35.64 olarak belirlenmişti. Haziran ayında ise bu farkın artıp %40 civarına ulaşacağı tahmin ediliyor.

Enflasyon farkının artması öğretmenlerin de maaşına yapılacak olan zammı etkileyecek. Öğretmenler temmuz ayında enflasyon farkına ek olarak %7.5’ luk bir zam daha alacak. Bu zamlarla öğretmenlerin maaşının iyileştirilmesi amaçlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

55 Yorum