Öğretmenlerin Aralık Ek Ders Ödemeleri Erken Yapılacak

Öğretmenlerin Aralık Ek Ders Ödemeleri Erken Yapılacak

Öğretmenlerin Aralık Ayı Ek Ders Ödemeleri Erken Yapılacak

Hem kadrolu hem de sözleşmeli bir şekilde çalışan öğretmenlerin Aralık ayında girdikleri ek derslerin ücretleri Aralık ayı bitmeden hesaplarına yatırılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kadrolu, sözleşmeli ya da ücretli olarak çalışan öğretmenlerin Aralık ayı ek ders ücretleri Aralık ayının son haftasında hesaplara yatırılacak.

2021 yılının bütçesi Aralık ayında kapanıyor. Bundan dolay ek derslere girerek ek ders ücreti hak eden öğretmenlere 21-25 Aralık 2021 tarihleri arasında ödemeler yapılacak.

Sisteme göre Ocak ayının ilk haftasında ödenmeliydi ancak yıl bittiği için Aralık ayının son haftasında yatacak.

kapak-141123.jpg

Yazılandan daha az ek ders görevi yapan öğretmenlerin ek ders kesintileri Ocak ayında yapılacak.

Bu konuda öğretmenler ve okul yöneticilerinin mağdur olmaması adına okul yöneticilerinin ek ders puantaj ve ödeme bilgilerini ilgili birimlere aralık ayının 3. haftasına kadar ulaştırmaları gerekmektedir.
Yapılacak zam ve vergi dilimi güncellemesi ile ocak ayından itibaren öğretmenlere ödenecek ek ders ücretlerinin tutarları değişecektir.

MEB Personel Telegram kanalına katılıp anında tüm güncel konulardan haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN https://t.me/MebPersonel

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum