Öğretmenlerin Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği Yükseltilmelidir

Öğretmenlerin Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği Yükseltilmelidir

Her eğitim öğretim yılı başında öğretmenlere ödenen bu ödenek, derhal yükseltilmelidir.

 Milli Eğitim Bakanlığı, her eğitim öğretim yılı başında toplu sözleşme görüşmelerinde belirlenen eğitim öğretime hazırlık ödeneklerini eylül ayı içerisinde öğretmenlere ödemektedir.

Ödenen miktarlara toplu sözleşme görüşmelerinde yapılan 50-100 TL gibi komik artırımlar, bu ödeneği yıldan yıla sembolik hale getirmiştir. Dolayısıyla daha da sembolik hale gelmeden bir çözüm bulunmalıdır.

 Özellikle koronavirüs pandemisi yaşadığımız şu günlerde elektronik cihazların, internet erişiminin ve canlı ders yapabilmek için gerekli ekipmanların oldukça pahalı olduğu göz önüne alındığında verilen ödeneğin miktarının ne kadar vahim olduğu görülmektedir.

 Dolayısıyla öğretmenlerin eğitim öğretime hazırlık ödeneği pandemi tamamen bitene kadar yıllık 2 net maaş, pandemi bittikten sonra ise yıllık 1 net maaş olarak yeniden düzenlenmelidir.

 Öğretmenler, 2021 yılının yaz aylarında 6. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde masaya oturacak yetkili sendikadan artık dişe dokunur bir kazanım elde etmesini beklemektedir.

 Mebpersonel.com – Özel Haber

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.