Öğretmenlerin vergi dilimi yükselecek mi?

Öğretmenlerin vergi dilimi yükselecek mi?

Öğretmenlerin vergi dilimi yükselecek mi?

Vergi dilimi nedir?

Vergi Dilimi, çalışan kişilerin harcadıkları emek karşılığında kazandıkları kazançlar üzerinden alınan vergi oranını belirleyen dilimlerdir. Orantılı bir tarife olan vergi dilimi, elde edilen gelirlerden yüzdelik vergi ödenmesini göstermektedir.

Memurların, dolayısıyla da öğretmenlerin maaşları 6 ayda bir artarken vergi dilimleri ise bu oranı yakalayamadı. Dolayısıyla öğretmenlerimiz erkenden vergi dilimine girerek enflasyonist ortamda gelir ve alım gücü kaybına uğramakta.

Konu ile alakalı Çalışma Bakanı Vedat Bilgin açıklamalarda bulundu. Vergiyle alakalı sorunların bulunduğunu ifade eden Vedat Bilgin konuyu Maliye Bakanlığıyla görüştüklerini belirtti.

Bakan Bilgin, vergi dilimlerindeki artışla ilgili, "Vergiyle ilgili bir sorun var. Maaşlarda vergi dilimi oynaklığının düzenlenmesi için Hazine Bakanlığı ile görüştük. Vergi dilimlerindeki artışın ücretlerin yukarıya çekilmesini anlamsız hale getiren şeklini düzeltmek istiyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

8 Yorum