Öğretmenlik Meslek Kanunu Ne Zaman Çıkacak?

Öğretmenlik Meslek Kanunu Ne Zaman Çıkacak?

1 Milyon öğretmen büyük bir heyecanla Öğretmenlik Meslek Kanununun çıkmasını bekliyor. Peki Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman çıkacak?

24 Kasım Öğretmenler gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada ; Öğretmenlik Meslek Kanunu hazırlıklarını tamamladıklarını ifade etti. Bu açıklama sonrası öğretmenlerin en çok merak ettiği konuların başında Öğretmenlik meslek kanunu ne zaman çıkacak? sorusu geliyor.

Öncelikle Öğretmenlik meslek kanunu ile öğretmelere hangi haklar gelecek sorusuna cevap vermek gerekirse bu konuda Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklama ile özetle Öğretmenlik Meslek Kanununda neler olacağı konusunda ipucu verdi.

Bakan Mahmut Özer Öğretmenlik meslek kanunu içeriği hakkında ;

1)Öğretmenlik Meslek Kanunu sayesinde, öğretmenlik bir kariyer mesleği olarak tanımlanabilecek,

2) Adaylık, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenliğin hakları, görevleri ve sorumlulukları, gelişim temelli bir sistem içinde netleşebilecektir." şeklinde açıklaması oldu.

Öğretmenlik meslek kanunu içeriği hakkında daha sonraki günlerde daha detaylı olarak neler kapsayacağı açığa çıkacaktır. Haberimizde dediğimiz gibi en çok merak edilen konu ise Öğretmenlik meslek kanunu ne zaman TBMM'de görüşülüp yasallaşacak. Bu konuda Bakan Mahmut Özer kısa bir zaman diliminde açıklamasını da göz önüne alırsak bu yılki yasama yılında Öğretmenlik Meslek Kanunun çıkıp resmi gazetede yayınlanmasını bekleniyor.

Öğretmenlik meslek kanunu hakkında daha mebpersonel.com sitemizde daha detaylı olan haberlerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

8 Yorum