Okul Yöneticilerinin 'Muhakkik' Sorunu Çözülmelidir

Okul Yöneticilerinin 'Muhakkik' Sorunu Çözülmelidir

Eğitim Bir-Sen Ankara1 No'lu Şube'den Rehberlik ve Denetim Başkanı Hüseyin Acır'a Ziyaret

Şube Başkanımız Mustafa Kır, Yönetim Kurulu üyelerinden İbrahim Demirkan, Avni Zengin, Fahmettin Aydın ve Rıza Ünver ile birlikte, Rehberlik ve Denetim Başkanı Hüseyin Acır'ı ziyaret etti.

Denetleme ve rehberlikten kaynaklanan sorunları gündeme getirerek, bu sorunlara çözüm bulunması gerektiğini belirten Kır, özellikle muhakkiklik konusunda zaten aşırı derecede yoğun olan okul yöneticilerinin zorlandığını kaydederek, bu konuda rahatlatıcı çalışmalar yapılmasını istedi.
Okul müdürlerine yönelik soruşturmalara da değinen Kır, yapılan çalışmalarda adaletin gözetilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Rehberlik ve Denetim Başkanı Hüseyin Acır ise, Türkiye'de eğitim çalışanlarının sayısı göz önüne alındığında ve geniş coğrafyamız düşünüldüğünde muhakkikliğin merkez teşkilatının iş yükünü azalttığını ifade ederek, “Bizlere yapılan başvurulara bakıyoruz, eğer Bakanlığın direkt yürütmesi gerekiyorsa, gerekli müdahaleyi yapıyoruz. Eğer ilde çözülecekse, il denetmenlerimizin kontrol etmesi için valiliklere yazıyoruz” dedi.
Ziyarette, illerdeki denetmenler için bölge sisteminin getirilmesinin faydalı olacağı Acır'a iletildi.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.