Okulların Açılması Nisan Ayını Bile Bulabilir

Okulların Açılması Nisan Ayını Bile Bulabilir

15 Şubat'ta okulların güvenle açılabilmesi neredeyse imkansız!

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 2020-2021 eğitim öğretim yılının 2. yarıyılını 15 Şubat 2021 Pazartesi günü açacak mı, açmayacak mı? sorusu yüz binlerce kişi tarafından merak edilmektedir. 

 Belirli bir kesim okulların açılacağına kesin gözüyle bakarken, belirli bir kesim ise kademeli olarak açılacağı görüşünü taşıyor. Okulların şubat ve mart ayında açılmayacağını düşünen sayısı pek az.

 Okulların şubat ayında açılmasının neden çok zor olduğu sorusuna cevap verelim:

 1- Sağlık Bakanlığı'nın aşılama sırasında öğretmenler 14. sırada yer alıyor ve şu an 4 aşamadan ve 25 sıradan oluşan aşılamada 3. sıra uygulamaları yapılıyor. Yani bu hızla öğretmenlere sıra gelmesi mart ayını buluyor.

 2- Yapılan aşının koruyucu özelliği bilim kurulu üyelerinin açıklamasıyla 1,5 ay sonra başlıyor. Yani Mart ayı başında yapılan aşının koruyuculuğu nisan ayının ortasında başlıyor.

 3- Öğretmenlere yetecek kadar aşı henüz ülkemize gelmedi. Bu durumla ilgili en ufak bir aksama okulların açılmasını etkileyebilir.

  Bütün bu sebepler yan yana getirildiğinde aslında 15 Şubat 2021 Pazartesi günü, içinden geçtiğimiz şu günlerden ve 1. yarıyılda okulları kapalı kılacak sebeplerden çok da uzak olmayacak.

 Dolayısıyla tüm vatandaşlar aşılanmadan MEB'in kesinlikle okulları açmaması, DYK'da yapılan hatadan dönülerek tekrar kapatılması gerekmektedir. Bu konuda ısrarcı olunursa, 2020-2021 eğitim öğretim yılının 1. yarıyılında okullar açıldıktan sonra başımıza ne geldiyse yine o veya daha ağırı gelecektir.

 Mebpersonel.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
33 Yorum