Telafide Ben de Varım Ek Ders Ücretleri

Telafide Ben de Varım Ek Ders Ücretleri

5 Temmuz - 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak telafi eğitiminde öğretmenlere ne kadar ek ders ücreti ödenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 5 Temmuz- 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında çeşitli alanlarda gönüllülük esasına dayalı Telafide Ben de Varım sloganıyla telafi eğitimleri gerçekleştirecek.

Öğrenciler ve veliler bu eğitimlere ülkenin herhangi bir yerinde, öğretmenler ise sadece kendi okullarında katılabilecek.

Peki öğretmenlere ne kadar ek ders ücreti ödemesi yapılacak?

Öğretmenlere ödenen gündüz ek ders tutarı 140 gösterge puanı üzerinden hesaplanıyordu. Yaz dönemine denk gelen ödemeler 150 gösterge puanı üzerinden hesaplanacak ve gündüz ek ders tutarından yaklaşık %7 artırımlı olacak.

Öte yandan yaz döneminde öğretmenlerin maaş karşılıklarını doldurması beklenmeyecek. Öğretmenler, girdikleri ders saati kadar ek ders ücreti alacak.

Haziran ayında beklenen enflasyon (%0.70) gerçekleşirse öğretmenlerin ek ders ücretleri %7.13 artacak. Bu zamma gösterge puanından dolayı %7 artırım da eklenecek.

Bu durumda şu miktarlar ödenecektir;

UNVANTELAFİ EK DERS(NET)
Kadrolu Öğretmen22,40 TL
Sözleşmeli Öğretmen19,24 TL
Ücretli Öğretmen22,67 TL

*%15 vergi dilimi üzerinden hesaplama yapılmıştır.

Branşlara göre Milli Eğitim Bakanlığı en fazla haftalık 30 ve 44 ders saati olarak belirleme yapmıştır.

Kurs boyunca görev yapan öğretmenlere(yaklaşık 8 hafta) unvanlarına ve haftalık girdikleri ders saatleri de dikkate alınarak ortalama 6 bin lira ödeme yapılacak.

Mebpersonel.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum