Tüm Kademelerde Yüz Yüze Eğitim İmkansız Hale Gelmiştir

Tüm Kademelerde Yüz Yüze Eğitim İmkansız Hale Gelmiştir

Yüz yüze eğitimde ısrar, telafi edilemez ölümlere yol açacaktır.

 Yeni tip korona virüs salgını sebebiyle bir çok alanda olduğu gibi eğitim alanında da bir dizi önlemler alınmıştı. Alınan önlemler salgının yayılım hızını yavaşlatsa da daha sonraki yanlış kararlar salgını tekrar çok tehlikeli hale getirmiştir.

 Yerinde karar uygulaması ile bazı valilikler bazı kademelerde yüz yüze eğitime ara verse de günlük vaka ve hayatını kaybeden vatandaş sayıları hızlı bir şekilde artmaya devam etmektedir.

 Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetleri durdurulmalı, eğitim öğretime uzaktan eğitim yoluyla devam edilmelidir. Aksi takdirde her geçen dakika büyük tehlikeye yaklaşılmaya devam edilecektir.

 Mutant virüs tehlikesi ve günlük vaka sayılarının rekor kırması ile birlikte öğretmenlere aşı uygulamasının da oldukça ağır aksak devam etmesi okullarda yüz yüze eğitim faaliyetlerini imkansız noktaya getirmiştir.

 Öğretmenlerin çok büyük kısmı aşılanmamışken, yerel kararlar beklenmemeli, merkezi bir kararla tüm kademelerde yüz yüze eğitim faaliyetleri acil bir şekilde durdurulmalıdır.

 Eğer önlem alınmazsa 2021-2022 eğitim öğretim yılının tamamında uzaktan eğitim yoluyla eğitim öğretim faaliyetleri yapılması tehlikesi doğacaktır.

 Mebpersonel.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.