Türk Eğitim Sen Başkanından 'Boş öğretmen' söylemine sert tepki

Türk Eğitim Sen Başkanından 'Boş öğretmen' söylemine sert tepki

Türk Eğitim Sen Başkanından 'Boş öğretmen' söylemine sert tepki

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan 'boş öğretmen söylemine' sert tepki gösterdi. Sayın Geylan yaptığı açıklamada:

AĞZI OLAN KONUŞUYOR! BOŞBOĞAZLIKTA görüldüğü gibi...

''AĞZI OLAN KONUŞUYOR! Eğitimle ve eğitimcilerle ilgili konuşanlar, ideolojik saplantıları ve siyasi hesaplarından arınarak gündeme dahil olmalıdır. Aksi halde, örnekteki BOŞBOĞAZLIKTA görüldüğü gibi, saçmalıklarla dolu lakırdılar dökülür dillerinden..

Bu nasıl bir anlayıştır ki, neredeyse tüm Cumhuriyet tarihi boyunca ortaya konulan eğitim mücadelesini tahkir edebiliyor? Bu nasıl bir kafadır ki, eğitimde yaşanan sorunların baş müsebbibi olarak öğretmeni işaret edebiliyor? Bu nasıl bir ahlaktır ki kariyer düzenlemesiyle ilgili sergilenen eleştiri ve önerileri,adeta “kendini geliştirememiş yetersizlerin tepkisi”olarak nitelendirebiliyor? Bu nasıl bir terbiyesizliktir ki, mevcut uzman ve başöğretmen düzenleme usulünü kabul etmeyenlere BOŞÖĞRETMEN diye hakaret edebiliyor?'' ifadelerini kullandı.

İşte o yazı:

fbbaclqwaaa4num.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

21 Yorum