Türk Eğitim Sen Genel Başkanından hazırlık ödeneği açıklaması

Türk Eğitim Sen Genel Başkanından hazırlık ödeneği açıklaması

Türk Eğitim Sen Genel Başkanından hazırlık ödeneği açıklaması

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı sosyal medya üzerinden eğitime hazırlık ödeneği konusunda açıklama yaptı. Eğitime hazırlık ödeneğinin en az 1 maaş olmasını talep eden Sayın Geylan şu ifadeleri kullandı:

''EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ BİR MAAŞ TUTARINDA ve ayrım yapılmaksızın TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARINA ÖDENSİN! Bu ödeneği, bir milyonu aşkın öğretmene ödeyebilen @tcmeb bütçesi, geri kalan yaklaşık yüz bin çalışana da verebilecek güçtedir.''

EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ NEDİR?

Eğitim ödeneği her eğitim-öğretim yılının başında öğretmenlere sağlanan materyal destek ödemesidir. Devletin sağladığı bu imkan, öğretmenlerin sınıf içi materyaller, ders araç-gereçleri ve benzeri harcamalarında kullanılması için verilir.

EĞİTİM ÖDENEĞİ NE KADAR YATACAK?

2020 yılında 1210 lira, 2021 yılında 1250 tl olarak verilen eğitim ödeneği, günümüz enflasyon oranları ve kırtasiye kalemlerindeki ciddi artışlara rağmen 2022 yılında sadece 1325 tl olarak ödenecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

18 Yorum