Türk Öğretmenler 2021 Avrupa Ödüllerinde Bir İlke İmza Attı

Türk Öğretmenler 2021 Avrupa Ödüllerinde Bir İlke İmza Attı

Her yıl Avrupa Komisyonu tarafından 43 ülkede yapılan eTwinning projelerinden en iyilerine Avrupa Özel Ödülleri verilmektedir.

Ülkemizden 31 öğretmenimiz,  8 projede kurucu/ortak olarak yaptıkları çalışmalarda üstün gayret ve başarı göstermiş, Avrupa Özel Ödülüne hak kazanarak başarılarını uluslararası boyuta taşımıştır. 12 yıldır eTwinning faaliyetinde yer alan Türkiye, bu güne kadar en fazla 3 kategoride en iyi proje ödülünü alırken, 2021 yılında ilk defa belirlenen 13 kategorinin 9'unda yer alarak bir ilke imza atmıştır.

eTwinning, Avrupa'daki okullar için çevrimiçi ortamda iletişim ve işbirliği yaparak, disiplinler üstü bir yaklaşımla proje yapmaya olanak tanıyan, okul yöneticisi, öğretmen ve öğrenciler arasında yaparak yaşayarak gerçekleşen bir öğrenme ortamı sağlayan, ağ temelli bir platformdur. eTwinning, bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa'da okul işbirliğini teşvik etmektedir.

Avrupa'da 2005 yılında başlayan, ülkemizde ise 2009 yılından itibaren okullarda yaygınlaştırılan eTwinning faaliyetinde kayıtlı 43 ülke içerisinde ülkemiz okul, öğretmen ve proje sayısı olarak 1. sırada yer almaktadır. mebpersonel.com Bu başarı, geçtiğimiz yıllarda artarak devam etmiş ve eTwinning faaliyetinde Avrupa çapında yapılan en iyi projelere verilen Avrupa Ödüllerinin büyük çoğunluğu 2021 yılında öğretmenlerimiz tarafından ülkemize getirilmiştir. 

Her yıl Avrupa Komisyonu tarafından 43 ülkede yapılan eTwinning projelerinden en iyilerine Avrupa Özel Ödülleri verilmektedir. Bu yıl Avrupa'da tüm ülkeler tarafından toplam 870 proje önerilmiştir. Bu projeler 4'ü yaş kategorisi, 5'i özel ödül kategorisi olmak üzere 9 kategoride değerlendirilmiş ve 2021 Avrupa Özel Ödülleri açıklanmıştır.

Ülkemizden 31 öğretmenimiz,  8 projede kurucu/ortak olarak yaptıkları çalışmalarda üstün gayret ve başarı göstermiş, Avrupa Özel Ödülüne hak kazanarak başarılarını uluslararası boyuta taşımıştır.  

Gençler arasında okuma sevgisini teşvik eden, Bulgaristan Ulusal Destek Servisi tarafından verilen Peyo Yavorov özel ödül kategorisinde "The Champion of the World" projesi ile Avrupa1.si olan 8 öğretmenimiz:

Seda Göçhan (Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Ortaokulu, İstanbul)

Serap Özdemir Oruç (Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi, İzmir)

Erol Polat ( Hacı Ayşe Ateş Anadolu Lisesi, İstanbul)

Gülay Yazman (Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Konya)

Fadime İriz (Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu, İstanbul) 

Sevgi Seçgül (Şehit Jandarma Er Fatih Çaybaşı Ortaokulu, Erzincan)

Cansu Tekin (Dr. Tahsin Tola Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Isparta)

Fadimana Yetiş Mete (Şehit Mehmet Ali Körükçü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Konya)

Fransa ve Almanya tarafından verilen Citizenship özel ödül kategorisinde "eco_fab_lab" projesi ile Avrupa 1.si olan  öğretmenimiz:

Esma Apaydın (Afyonkarahisar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Afyon)

Polonya Ulusal Destek Servisi tarafından verilen Marie Curie özel ödül kategorisinde "STEM is.. on fire" projesi ile Avrupa 1.si olan öğretmenimiz:

Hatice Mutlu (Görükle Akşemseddin İlkokulu, Bursa)

Ödül alan bütün öğretmenlerimizi, projelerde çalışan öğrencilerimizi, liderlikleriyle okullarımızda başarı iklimi oluşturan okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizin mesai arkadaşlarını ve velilerimizi tebrik ediyor, bu üstün başarılarının devamını diliyoruz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum