Uzman Öğretmenlik ve Baş Öğretmenlik Eğitimleri ÖBA Üzerinden Uzaktan Eğitim İle Mi Yapılacak?

Uzman Öğretmenlik ve Baş Öğretmenlik Eğitimleri ÖBA Üzerinden Uzaktan Eğitim İle Mi Yapılacak?

Uzman Öğretmenlik ve Baş Öğretmenlik Eğitimleri ÖBA Üzerinden Uzaktan Eğitim İle Mi Yapılacak?

MEB tarafından uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik eğitimi ve sınav takvimi bugün açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre Eğitim programının başvuruları 01-10 Haziran 2022 tarihleri arasında alınacak olup uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz-05 Eylül 2022, başöğretmenlik eğitimleri ise 18 Temmuz-19 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

18 Temmuz 2022-05 Eylül 2022 UZMAN ÖĞRETMENLİK Pazartesi-Pazartesi/35 İş Günü (30 Ağustos resmî tatil çıkarıldı.)

18 Temmuz 2022-19 Eylül 2022 BAŞÖĞRETMENLİK Pazartesi-Pazartesi/45 İş Günü (30 Ağustos resmî tatil çıkarıldı.)

Yukarda görüldüğü üzere Açıklanan takvime göre eğitimler öğretmenin yaz ayına denk gelmektedir. Bundan ötürü verilecek eğitimlerin yüz yüze mi yoksa seminerler de olduğu gibi Uzaktan eğitim yolu ile ÖBA üzerinde mi yapılacak?

Bu konuda MEB tarafından açıklanan takvim ve yönergelerde sadece bu eğitimlerin 6.maddede Eğitim Başlığı altında Eğitim programı MADDE 6- (1) Eğitim Kurulu kararıyla belirlenen Ek-1 Uzman Öğretmenlik Eğitim Programı ve Başöğretmenlik Eğitim Programı, Millî Eğitim Bakanlığı Personeli Hizmet İçi Eğitim Yönetmeliği çerçevesinde yürütülür denmiştir.

Eğitimlerin nasıl olacağı konusunda MEB açıklama yaparak bu eğitimlerin yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitim ile mi yapılacağını açıklamalıdır.

Eğitim içeriği ise aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz.

MEB Personel İnstagrama katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL İnstagram KANALI İÇİN: TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

22 Yorum