Van Valisi ildeki yabancı dil öğretmenleriyle toplantı düzenledi

Van Valisi ildeki yabancı dil öğretmenleriyle toplantı düzenledi

Van Valisi ildeki yabancı dil öğretmenleriyle toplantı düzenledi

Van Valisi Ozan Balcı 2022-2023 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısında alınan kararlar doğrultusunda ildeki tüm yabancı dil öğretmenleriyle 23 Eylül Cuma günü saat 10.00'da Edremit İlçesi Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde konferans salonunda toplantı düzenledi.Vali Balcı'nın Başkanlığında yapılan toplantıda yabancı dil öğretmenleriyle değerlendirme yapıldı. Vali Balcı toplantı esnasında yaptığı açıklamalarda önemli konulara değindi:

fdvexcmwqaeiz5d.jpg

KÜTÜPHANE ZENGİNLİĞİNDE TÜRKİYE'DE BİRİNCİ SIRADA OLACAĞIZ

Van Valisi Ozan Balcı yaptığı konuşmada Valilik olarak en büyük önceliği eğitime ayırdıklarını belirtti. Van ilindeki fiziksel eksiklikleri en kısa sürede gidereceğini belirterek ilin en büyük sorunlarından biri olan ikili eğitime son vereceklerini söyledi. Öğretmenlerin geleceği şekillendiren gerek İlçede gerek ilde gerekse Türkiye'de çok önemli bireyler olduklarını ifade eden Vali Balcı, öğretmenlere çok değer verdiğinin altını çizdi. Okullarda ilkokul, ortaokul ve Lise düzeyinde mutlaka kütüphanelerin zenginleştirileceğini ifade ederek bu konu hakkında ciddi bir bütçe ayırdıklarını belirtti. ''Kütüphanelerimizde yabancı dil kitaplarımız sözlüklerimiz olacak. Yurt dışından yabancı dil kaynakları alacağız.'' ifadelerini kullandı Yabancı dil öğrenmede olsun matematik dersi olsun okuduğunu anlamada kitap okumanın önemini vurgulayan Sayın Balcı, mutlaka kütüphanelerin zenginliği konusunda Van ilinin Türkiye'de ilk sırada olacağını söyledi. Okul öncesi bölümüne çok önem verdiğini söyleyen Vali Balcı, ilde çok sayıda yeni okul öncesi binaları inşa edeceklerini söyledi. Vali Ozan Balcı: ''İlin Valisi olarak ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayım. Hepimiz, ülkemizin geleceği olan gençlerimiz için elimizden geleni yapacağız. Sizlere güveniyorum.” dedi.

ccfa60bc-8360-4887-8511-561267fc1439.jpg

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürleri de katıldı. Yapılan konuşmadan sonra öğretmenlerle tanışan Van Valisi Ozan Balcı programa son verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.