Yazıklar Olsun! Taşımalı Çocukların Yemekleri Kimlerin Midesinde!

Yazıklar Olsun! Taşımalı Çocukların Yemekleri Kimlerin Midesinde!

YAZIKLAR OLSUN!TAŞIMALI ÇOCUKLARIN YEMEKLERİ KİMLERİN MİDESİNDE!

YAZIKLAR OLSUN!TAŞIMALI ÇOCUKLARIN YEMEKLERİ KİMLERİN MİDESİNDE!

Bilindiği üzere köy ve kasabalardan ilimize taşımalı öğretim kapsamında gelen öğrencilerin öğle yemeklerini Milli Eğitim Müdürlüğü yasal olarak karşılamak zorunda.08/01/2013 Salı günü Milli Eğitim Müdürlüğü'nden okullara gelen resmi elektronik posta:
Olumsuz hava şartları nedeniyle 09-10-11.01.2013 Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri sulu yemek yerine kumanya (bisküvi, topkek, gofret, meyve suyu) verilecektir.
Bilgilerinize rica ederim.

Yorumu size bırakmakla beraber, tepkilerini dile getiren taşımalı öğrenci velileri “ yağmur yağdığında, kar yağdığında bisküvi yenilecek, çocuklar aç bırakılacak, yemek dağıtılmayacak kuralını kim koyuyor.Nerede kaldı sosyal devlet anlayışı? Bu tip uygulamalar yüzünden Başbakanımızın garip gureba dostluğuna halel gelmektedir.Başbakanımızın fedakarane çalışmaları, gecesini gündüzüne katıp memleketimizin kaliteli yetişmiş bireylerinin oluşması için çaba harcarken küçücük bir yemek organizesini bile aksatan, beceremeyen, kar yağışı gibi komik bir sebepten dolayı öğrencileri bisküviye mahkum eden, beceri eksikliği gösteren idari zihniyetini bisküvi nisbetince kınıyoruz.” şeklinde hissiyatlarını paylaştılar.
Binlerce Iraklı, Suriyeli mülteciye bakan devletimiz, köylü gariban çocukların bir öğle yemeğini karşılayamayacaksa, diyecek bir sözümüz yok.
Garibana kucak açmayan, şu kış günü bisküviye mahkum eden bir zihniyete diyecek bir sözümüz yok.
Devletimizin paraları nerelere harcanırken, milletin asli unsuru köy çocuklarını mahzun-melul bırakanlara diyecek bir sözümüz yok.


Kaynak: Haber60

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.