2016 İl Dışı Atama Başvuruları Detayları

2016 İl Dışı Atama Başvuruları Detayları

2016 İl Dışı Atama Başvuruları Detayları 2016 yılı öğretmenlerin il dışı yer değiştirme işlemleri için başvurular ne zaman gerçekleştirilecek.

 2016 İl Dışı Atama Başvuruları Detayları. Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere yılın çeşitli dönemlerinde çeşitli durumlara bağlı olarak il içi, iller arası ve özür grubu atamaları ile öğretmenlerin isteğe bağlı veya zaruret hali dolayısıyla yer değiştirme işlemlerini gerçekleştiriyor. Tabi ki bu değişiklik işlemleri yer değiştirme kılavuzu ve illerdeki ilgili branşların norm durumunun müsade ettiği ölçüde gerçekleştirilebiliyor.


2016 yılı il içi yer değiştirme için bilindiği üzere Mayıs ayının son günlerinde başvurular alınmıştı. 2016 yılı il içi yer değiştirme işlemlerinin sonuçlanması yani atamaların gerçekleştirilmesi ise 6 Haziran, yani 5 gün sonra. İl içi yer değiştirme işlemlerinden sonra iller arasında yer değiştirmeyi planlayan öğretmenler takvimi merak ediyor? 

2016 yılı il dışı atamalar için başvurular ne zaman alınacak? sorusu bu günlerde en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. 2016 yılı il dışı yer değiştirme başvuruları 16 Haziran'da başlayacak ve 22 Haziran'da sona erecek. Başvurular MEBBİS üzerinden ve elektronik ortamdan gerçekleştirilecek. İl dışı yer değişikliği için başvuracak öğretmenlerin kılavuzda belirtilen şartları taşıması gerekiyor. Atamalar ise hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek.

2016 yılı İl dışı yer değiştirme Takvimi ise şöyle:

İLLER ARASI İSTEĞE VE ZORUNLU ÇALIŞMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELER

Başvuruların alınması: 16-22 Haziran

Atamaların yapılması: 27 Haziran

İlişik kesme işlemleri: 28 Haziran

MEB, 2016 yılı il dışı yer değiştirme başvuru süreci, atamalar, ilişik kesme ve daha sonra yapılacak iş ve işlemler için her türlü bilgi ve dokümanı bu sayfadan edinebilirsiniz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.