2016 Nisan Ayı Maaş Bordrosu İçin Tıklayınız

2016 Nisan Ayı Maaş Bordrosu İçin Tıklayınız

2016 Nisan Ayı Maaş Bordrosu İçin Tıklayınız

E bordro Maliye Bakanlığı online uygulamasıdır. Çok sayıda işlemimizi uzun kuyruklar beklemeden, zaman kaybı yaşamadan, mesai saatine yetişme derdi yaşamadan halledebildiğimiz internet uygulamaları oturduğumuz yerden çok kolay bir şekilde dakikalar içerisinde gerçekleştirmemizi sağlıyor. Maliye Bakanlığı E-Bordro uygulaması da bu hizmetlerden biri. E bordro nedir?  E bordro maaş bordro sorgulama ve hesaplama nasıl yapılıyor?

Maaş bordrosu e devlet 

E-Devlet şifreniz ile beraber www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak e-devlet kapısına giriş yaptıktan sonra ise orada yer alan E-Hizmetler bölümünde bulunan E-Bordro Hizmeti sekmesine tıklamanız gerekir. Devlet kuruluşları da bu değişime düzenli bir şekilde ayak uydurmak ve yeniden yapılanmaya gitme durumunda kalmışlardır. Her geçen gün yeni bir işlem için daha internet üzerinden gerçekleştirmek mümkün hale gelmektedir. E-Bordro’da bu şekildedir. Kamu kuruluşlarında zaman içerisinde işlemleri hızlandıran E-Devlet sisteminden teknoloji geliştikçe sonra şimdi  ise devlet memurları için E-Bordro uygulaması hizmete sunulmuştur.

E bordro nedir?

E-Bordro sisteminden e bordro maaş sorgulama ve öğrenme nasıl yapılır? E bordro maaş hesaplama nasıl yapılır? Bordro kelime anlamı olarak bir hesabın işlemler sonrasında sonucunu gösteren ayrıntılı belge olarak bir anlam taşımaktadır. Sizlerde E-Bordro uygulamasından takip edebilirsiniz. Yani kısaca E-Bordro internet üzerinden kontrol edilebilen ve bakılabilen maaş dökümünüzü kolay bir şekilde öğrenmeye yarayan bir sistemdir diyebiliriz.

E bordro muhasebat ile kamu personeli maaş, ek ders, fazla çalışma, döner sermaye gibi kendilerine yapılan ödemelere ilişkin bordrolarını Sistemden görebilir hale gelmişlerdir

E-Bordro ile neler öğrenilebilir?

E bordro ile sadece o ayki maaş dökümünü değil aynı zamanda da bir önceki ayın maaş dökümünü de çok ayrıntılı bir şekilde sizlere sunmaktadır. E-Bordro ile beraber 2 aylık maaş dökümünüzü sizler ayrıntılı bir şekilde inceleyebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda da maaş dökümünüzü bakmanın E-Bordro sistemi üzerinden sorgulaman da iki tane yolu var. 

Maaş bordro sorgulama 

Açılan sayfada ise sizden istenilen bilgileri düzen içerisinde doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan hemen sonra e bordro maaş sorgulama işleminizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E Bordro için e devlet şifresi ise herhangi bir PTT şubesinden kolaylıkla 2 TL karşılığında alınabilir. Site üzerinden öğretmenler için maaş sorgulaması da yapılmaktadır. Bu yüzden öğretmenler ya da MEB çalışanları bu alana girecekleri Mebsis numaralarını alana yazarak SAY2000İ sistemi üstünden kolaylıkla E Bordro maaş sorgulama işlemlerinin yapmalıdırlar. Aynı zamanda da memuriyet/kurum sicil numarasının say2000i numarası ile emekli sicil numarası sistemine girilmemesi ya da hatalı girilmesi nedeni ile maaş bordrolarını alamayıp sonucunda ise hata mesajı alan personellerin yapması gerekenler. İlk olarak öncelikle kurum muhasebelerinden yardım istemelilerdir. Muhasebeci bilgileriniz eksik ya da yanlış girildi ise düzeltmelidir. Öğretmenlere ya da MEB personellerine ait olan sicil numarası yerine ise Mebsis numarası verilmektedir.

E bordro sorgulama sayfası linki aşağıdadır.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.