banner476

2020 Kademelere Göre Öğretmen Maaşları-Sıralı Listesi

2020 Kademelere Göre Öğretmen Maaşları-Sıralı Listesi. 2020 Öğretmen Maaşları 2020 yılı memur ve öğretmen maaşları için zam oranları. Yapılan zamlar ne kadar? Kadrolu ve ücretli öğretmenlerin 2020 yılı maaşı ne kadar olacak? Memurlar için yeni yıl zammı ne kadar?

Meb Personeli 04.01.2020, 21:15
2020 Kademelere Göre  Öğretmen Maaşları-Sıralı Listesi

Memur kesiminin en büyük grubunu oluşturan, 1 milyon civarında sayısı bulunan öğretmenler haliyle memurlar arasında maaşı en çok merak edilen, maaşlarına yapılacak zam en çok araştırılan personeller olarak öne çıkmaktadır. Milli eğitim bakanlığına bağlı olarak çalışan ve devlet memuru olarak görev yapan öğretmenler için 2020 yılının başlangıcı beraberinde zam oranı %4 olarak karşımıza çıkacaktır. 

Yapılan zam oranı görüşmeleri neticesinde 2020 ve 2021 yıllarının zam oranları belirlenerek yeni yılda öğretmenlere verilecek maaşların ne kadar olacağı da ortaya çıkmış oldu. Kendi aralarında mevcut olan kademe ve derecelerine bağlı olarak 2020 öğretmen maaşları çeşitlilik göstermektedir.

Göreve yeni başlayan ve en düşük derece olan 9/1 kademesinden maaş alacak öğretmenler ile kademesi en yüksek 1/4 derecesinden maaş alan öğretmenler arasındaki maaş farkı azımsanamayacak derecededir. Bu nedenle tam olarak hangi öğretmen kademesinin ne kadar bir maaş alacağına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Ücretli Öğretmen Maaşları 2020
Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerden farklı olarak ücretli öğretmen statüsünde çalışan öğretmenler maaşlarını ayın farklı tarihlerinde alabilmektedir. Aldıkları ücretin saat başı olarak nitelendirilmesi ve orta-ileri seviye gibi farklılıkların mevcut olması nedeniyle maaş ödemelerinde bazı gecikmelerle karşılaşılabilir. Normal şartlar altında maaş ödeme işlemleri aybaşında gerçekleştirilirken, saat hesaplama işlemlerinde sorunlarla karşılaşılması gibi durumlar ödeme işlemlerinin ileri tarihlere sarkmasına sebebiyet verebilmektedir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@