banner476

23-24 Nisan'da Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenir Mi? 23 Nisan Ek Ders Kararı

23 Nisan gibi resmi tatillerde ek ders kesilir mi sorusuna cevap arayan öğretmenler, konuyla ilgili ek ders yönetmeliğini internet üzerinden sorgulamaya başladı. Yaklaşan 23 Nisan resmi tatili öncesinde merak edilen sorunun yanıtını araştırdık.

Meb Personeli 17.04.2019, 15:00
23-24 Nisan'da Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenir Mi? 23 Nisan Ek Ders Kararı

Yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı öncesinde eğitimcilerin merak ettiği en önemli sorulardan biri olan 23 ve 24 Nisan tarihlerinin haftaiçi bir güne denk gelmesiyle ek ders ücretinin ödenip ödenmeyeceği konusu;

Milli Bayramlar nedeniyle tatil edilen ve ders yapılamayan hallerde bütün okul yöneticilerine ve öğretmenlere ek ders ücreti nasıl ödenir?

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Yönetmeliğinde;

Yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Kararda görülüyor ki milli bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde öğretmenlerimize ek ders ödenir. 

Her ne kadar yönetmelikte ödenir olarak görünsede 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü resmi tatildir, resmi tatillerde eğitim öğretim faaliyeti, kurs, sınav yapılmaz. Eğitim öğretim faaliyetinin yapılmamasından dolayı ek ders ödemesi yapılmaz. 
Kamuajans.com/ÖZEL

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@