3600 Ek Gösterge Sorunu Çözülecek Mi?

banner483

3600 ek gösterge gündemden düşmüyor.. İşte 3600 ek gösterge ile ilgili son gelişmeler...

Meb Personeli 14.10.2020, 16:20
3600 Ek Gösterge Sorunu Çözülecek Mi?

3600 ek gösterge ile ilgili son durum merak konusu oldu. Ek göstergelerin 2200'den 3000'e ve 3600'e çıkarılmasıyla birlikte polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin emeklilik ikramiyeleri ile emekli maaşları artacak. Daha önce AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve konuyla alakalı yaklaşımların pozitif yönde olduğunu belirtmişti. Son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da açıklamalar geldi. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak ve son durum ne?


3600 EK GÖSTERGE İLE İLGİLİ SON DURUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Bu anlamda daha etkin bir performansı devreye sokmak anlamında da bir düzenleme yaptık. Bununla ilgili 3600 ek göstergeyle ilgili sadece sağlık çalışanları değil, diğer benzer çalışanlarla ilgili bir düzenleme var. Onunla ilgili bir çalışmanın olduğunu zaten biliyoruz. Şu dönemde üzerinde daha çok durduğumuz bu performansın şu dönemde sağlıklı bir şekilde devreye girmesini hızla kolaylaştırmak şeklinde olacak.
 

TBMM 'de Plan ve Bütçe Komisyonu ile Adalet Komisyonu 'na bir kanun teklifi geldi. Gelen teklifte 3600 ek göstergenin kapsamının genişletilmesi , infaz koruma memurlarına da ek gösterge zammı verilmesi istendi. TBMM 'ye gelen ve komisyonlara gönderilen kanun teklifi

PBK ve Adalet Komisyonu 'na gelen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi 'nin özeti şu şekilde:

"Teklif ile, infaz ve koruma memurlarının ek gösterge rakamlarının yükseltilmesi amaçlanmaktadır."

İşte kanun teklifinin tam metni:

KANUN TEKLİFİ MECLİSE GELDİ: PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?

TBMM' ye gelen kanun teklifi komisyonlara sevk edildi. Komisyonlara sevk edilen teklif TBMM'de komisyonlarda oylanacak. CHP'li Mehmet Akif Çelebi tarafındna verilen kanun teklifinin komisyonda oylanması ve kabul edilmesi sonrası konu genel Kurul gündemine gelecek. 

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@