4+4+4 İnşallah Lafta Kalmaz !

4+4+4 İnşallah Lafta Kalmaz !

4+4+4 İnşallah Lafta Kalmaz !

 "Ak Parti, 4+4+4 konusunda çok iddialı.“Türkiye’de zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran değişiklikle Cumhuriyet tarihimizde ilk kez milli eğitim sistemi halkın iradesiyle şekillenmiş oldu” vurgusu yapıyor.Nasıl bir şekillenme olduğunu, uygulama başladığında hep birlikte göreceğiz.Umarız her şey söylendiği gibi olur ve Türk eğitim sistemi çağ atlar!.. "

 

Şu ana kadar lafın ötesine geçen bir uygulama söz konusu değil. Kafalar hala karışık ve öğretmenler de dahil hiç kimse konuya tam olarak vakıf değil!..

Ak Parti, seçmeli dersler ve katsayıların kaldırılması konusunda da yine çok iddialı.

"Ortaokullarda ki temel dersler dışındaki seçimlik dersleri öğrencinin veya ebeveynin isteğine ve tercihine bağlı olarak alabilme esnekliği getiriyoruz. Tercih devletin değil bireyin olacaktır. Böylece devlet bireylerin demokratik hak ve taleplerine sınırlama getirmeyecek, aksine sağlanan esneklik ile bu hak ve taleplerine cevap verecektir.  Birçok gencin geleceğini olumsuz yönde etkileyen ideolojik amaçlayapılmış olan katsayı zulmü bu kanunla sona ermiştir."

Başbakan Erdoğan, sınavların ve özellikle dersanelerin kaldırılacağını söylemişti. Bakalım şimdi ne olacak. Katsayıların kaldırılması yetecek mi, yoksa, görmedikleri derslerin sınavına giren meslek lisesi öğrencilere dersanelere çok daha bağımlı hale mi getirilecek, hep birlikte göreceğiz...

Gençler ille de bir dayatmadan kurtarılacaksa, önce, 12 Eylül'ün sembolü YÖK'ün dayatmalarından kurtarılmalıdır...

Ha bu arada, eğitim kademeleri içerisinde en önemlisi olan okul öncesi eğitim ne oldu?

Bileniniz, duyanınız var mı?..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.