5 Yaşındaki Çocuğunuz Okula Hazır mı?

5 Yaşındaki Çocuğunuz Okula Hazır mı?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitimde 4+4+4 düzenlemesine ilişkin yayımladığı genelgeye göre, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı için 30 Eylül 2012 tarihi itibarıyla 66 ayını tamamlayan çocukların okul kayıt işlemlerinin e-okul sistemi üzerinden merkezi olarak yapılması, 60-66 ay arasındaki çocukların ise velisinin yazılı isteği ile gelişim yönünden hazır olduğu anlaşılanların ilkokula devamlarının sağlanması kararlaştırıldı.


Bahçeşehir Kolejleri, Yeni Eğitim Sistemine göre hizmet verdiği tüm illerde 60 ayını dolduran çocuklara 1.sınıfa hazırlanmaları için hazırlık okulları açıyor. Anne babaları da bilinçlendirmek için 'Çocuğum Okula Başlıyor' başlıklı seminerler düzenliyor. Bahçeşehir Kolejleri, Harvard Üniversitesi, New York Üniversitesi, Virginia Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nden oluşan bir grup akademisyenle birlikte 5 yaşa özel bir müfredat hazırlıyor. Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Psikolog Demet Köklü şöyle bilgi verdi: 'Öğrenciler için Mayıs ayında '1. Sınıfa Hazırlık Bahar Okulu', Haziran ve Temmuz Aylarında da 1.sınıfa Hazırlık Yaz Okulu programları hazırladık. 5 haftadan oluşan Bahar Okulu programımız cumartesi günleri 2 saat olarak yürütülecek. Rehberlik servisimiz tarafından 'Çocuğum İlkokula Hazır mı?' rehberlik tanıma çalışması uygulanacak.'

HARVARD'DAN EĞİTİM

Çalışma, Virginia Üniversitesi'nden Curry Eğitim Okulu Dekanı Prof.Dr. Robert Pianta ve  Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Joseph Allen, New York Üniversitesi'nden Uygulamalı Psikoloji Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Joshua Aronson, Prof. Dr. Scott Barry Kaufman, öğrenme ve okul psikolojisi bölümünden Prof. Dr. Selçuk Şirin ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Şimşek yönetiminde yapılacak.
Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi Uluslararası Eğitim Politikaları Direktörü Prof. Dr. Fernando Reimers, Bahçeşehir Kolejleri ile birlikte, okullarda yirmi birinci yüzyıl yetenek ve becerilerinin müfredata entegresi, fiziksel yapıların yenilenmesi ve öğretmen gelişimlerine dair çeşitli atölye çalışmaları yapacak, seminerler verecek.

Akşam

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum