banner476

Açık Normu Göstermeyen Milli Eğitim Müdürlüğü Ceza Aldı

Diyarbakır'da Aralık 2013 alan değişikliği sırasında açık normu göstermeyen il milli eğitim müdürlüğünün yaptığı işlem mahkemece iptal edildi.

Meb Personeli 28.06.2014, 12:01 28.06.2014, 12:02
Açık Normu Göstermeyen Milli Eğitim Müdürlüğü Ceza Aldı
 Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Aralık ayının sonunda alan değişikliği için norm kadrolar açıklandı. Bir öğretmen yiyecek içecek hizmetleri alanına geçmek için il milli eğitim müdürlüğüne başvuru yaptı ancak norm kadro görülmediği için başvurusu gerçekleştiremedi. Daha sonraki süreçte özür grubu atamaları sırasında alan değişikliği için başvuru yaparken görünmeyen yiyecek içecek hizmetleri normunun açılmış olduğunu fark eden öğretmen il milli eğitim müdürlüğünün olayda kusurlu olduğu gerekçesiyle milli eğitim müdürlüğüne itiraz etti. Milli eğitim müdürlüğü öğretmenin bu başvurusunu kabul etmeyince konu yargıya taşındı. 

Diyarbakır 2. İdare Mahkemesi öğretmenin yaptığı başvuruyu inceledi ve alan değişikliği döneminde açık olmasına rağmen ilan edilmeyen kadronun varlığının olduğunu tespit ederek öğretmenin olayda zarar gördüğünü kanıtladı ve açık olan normun ilan edilmemesi işlemini iptal etti. İlgili mahkeme kararını aşağıda okuyabilirsiniz.

 
Yorumlar (8)
başlık 6 yıl önce
başlıkta mem ceza aldı deniliyor. hani ne cezası alınmış. meb de yanlış iş yapıldığı zaman değil doğru iş yapıldığı zaman bir kılıfına uydurlur ceza verilir.
ali 6 yıl önce
81 il içindeki en dandik kurum diyarbakır mem koltuk sevdalısı şube müdürleri hiç bir işten anlamayan ataşubedeki memurlar adamlar kısa dönem askerliğimi fiili hizmetten sayıp zorunlu hizmet yapmam için gönderdiler 3 yılım dolmadığı halde acilen atamadan sorumlu müdür yardımcısı şube müdürünün görevden alınması lazım
öğretmen 6 yıl önce
alan değişikliğindede en mağdur illerden biride siirt'tir.zamanın milli eğitim müdürü ben alan değişikliğine karşıyım deyip açık normaları göstermedi.bakanlığın vermiş olduğu hakkı elimizden aldı.rabbim ondan hakkımızı hem dünyada hem ahrette alsın.
idareci 6 yıl önce
mersinde iptal edilmeli sayın site yöneticisi lütfen duyurun.açık normları göstermediler.mahmut arslan anadolu lisesi ve mezitli imam hatip lisesi
HASAN DEMİR 6 yıl önce
ali isimli yorum sahibi böyle bir mağduriyetiniz varsa hemen gerekli yerlere başvuruda bulunun ki yaptıkları yanlarına kar kalmasın. tek meziyeti koltuk işgal etmek olan insanlar hatalarının bedelini ödemeliler.
orhan uğur 6 yıl önce
bi sürü laf kalabalığı bi halt anlamak için aynı şeyleri oku dur. neden net yazılmıyor. adam okurken sıkılıyor. iptal edildi de. ya da öğretmen hakkını aldı de.
01 6 yıl önce
adana daalandeğişikliğinde açık okullar olmasına rağmen okul açmadı. birçok öğretmen mağdur oldu ve mağduriyetimiz devam etmekte
Alan Mağduru 6 yıl önce
mahkeme kararının sayfaları eksik hümüm kısmı yer almıyor.eksi̇k sayfalari ekleyebi̇li̇r mi̇si̇ni̇z ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@