banner476

Adam Gibi Sendikacılık!

Adam Gibi Sendikacılık!

Meb Personeli 06.11.2012, 23:00 06.11.2012, 23:00
Adam Gibi Sendikacılık!

          

        Dün sendikalar açısından önemli bir gündü. Sendikalar ve Toplu İş Sözleşme Kanunu Cumhurbaşkanınca onaylandı. Önceki gün bir eğitim sendikamız öğretmenler gününde hükümetin eğitim çalışanlarına yönelik bir iyileştirme yapmamasını ve onlara gereken değeri vermemesini protesto etmek için bir eylem kararı aldı. 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamayacağını deklare etti. Dünyanın her yanında bir sendika eylem kararı alırsa diğerleri ya destekler ya da eğer desteklemiyorsa bile etik açıdan sessiz kalmayı tercih eder. Tabii eğer bu sendika sarışın sendika değilse…

      Rakip sendikanın eylemini light (hafif) bulabilirsiniz… O zaman yapmanız gereken daha sert bir eylem yapmaktır. Adam gibi sendikalar bunu yaparlar…

Nasıl mı eylem yapar adam gibi sendikalar?

Örneğin sağına bağlamacıyı, soluna kemancıyı alır, uydu üzerinden canlı yayınla salya sümük ağlamaklı bir ses tonuyla şiirler okurlar.

Olmadı yine de gözleriniz yaşarmadı ise bu defa yüzüne gaz sıktırmaca oyunu oynarlar.

Hatta gözünün yaşına bakmadan Devlet'ten emir gelince, kendi genel başkanlarını bile yaka paça indirirler. Baktılar yine olmadı... Emekli paşalarla platformculuk oynarlar.

Hastaysanız biz iyi geliriz sığlığında sloganlar üretip, hap formüllerle her derde şifa aspirin sendikacılığı yaparlar.

TANGRAM'ı, Gangnam anlayıp, Atilla TAŞ misali ‘' Yam Yam Style '' şarkı besteleyip kıvırtırlar.

Gün gelir masaya yancı olurlar… Gün gelir tüm yetkilerini kaybeder dış kapıya mandal olurlar. Ama yine de pes etmezler. Zordur adam gibi sendikacılık.

Pişkinlik ister.

Sahi neydi o TANGRAM? Bilen varsa beri gelsin…

 

Sami DURAN


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@