banner476

Adana İl MEM Rotasyon İçin Düğmeye Bastı

Adana il milli eğitim müdürlüğü okul yöneticilerine zorunlu yer değişikliği için düğmeye bastı. Oysa Milli Eğitim Bakanımız Sayın Dinçer; geçen eğitim öğretim yılı sonunda bu sene kesinlikle rotasyon yapılmayacağı sözünü vermişti.

Meb Personeli 13.09.2012, 02:19 28.05.2020, 20:20
Adana İl MEM Rotasyon İçin Düğmeye Bastı

İl/ilçe yöneticileri ile okul yöneticilerine geçen yıl seminer döneminde  e -konferans aracılığı ile seslenen Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer DİNÇER; “Özellikle okul yöneticilerinin son zamanlarda rotasyon dedikodusu ile çok huzursuz olduklarını görüyorum. Çok değerli arkadaşlar, bu dönemde biz rotasyon yapmayacağız, rahat olun. İşinize sahip çıkmanızı rica ediyorum. “

Sayın Bakan’ın bu konuşmasından sonra Eğitim Kurumları Yönetici Atama Yönetmeliğinde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bu sene rotasyon yapılmayacağını Sayın Bakan’ın ağzından duyan okul yöneticileri kesinlikle rotasyonun yapılamayacağına inanıyorlardı. Ancak il milli eğitim müdürlükleri zorunlu yer değişiklikleri için düğmeye basmak zorunda kaldılar.

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine mail göndererek zorunlu yönetici ataması yapılacağından 13 eylüle kadar rotasyona uğrayacak idarecilerin isimlerinin bildirilmesini istedi. Daha önce Kilis il milli eğitim müdürlüğü yer değiştirme için duyuruya çıkmıştı. Duyuruya çıkan illerin doğrusunu yaptığını belirtmek isteriz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@