banner476

Aday Öğretmenler Sözlü Sınava Alınmayacak

MEB, aday öğretmenlik sınavı kılavuzunu yayımladı. Asli öğretmenliğe geçişte sadece yazılı sınav yapılacak. Sözlü sınav uygulanmayacak.

Meb Personeli 28.10.2017, 12:03
Aday Öğretmenler Sözlü Sınava Alınmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, adaylık kaldırma sınavı 2017 kılavuzunu yayımladı. Aday öğretmenlikten asil öğretmenliğe geçiş için yazılı sınav yapılacak. Sınav 24 Aralık 2017 Pazar günü 81 il merkezinde yapılacak.

Önceki yıllarda hem yazılı hem sözlü sınav yapan MEB, bu sefer sözlü sınav yapmayacak. Kılavuza göre sadece yazılı sınav yapılacak. 

Yazılı sınavda adaylara 100 soru sorulacak. Çoktan seçmeli 5 seçenekli olacak sorulardan sınava tabi tutulacak adaylar, 60 puan ve üzeri alırlarsa başarılı sayılacaklar.

Sözlü sınavı uygulamayıp sadece yazılı sınav yapacak olan MEB'i aday öğretmenler adına tebrik ediyoruz.

MEB Duyurusu İçin TIKLAYINIZ

MEBPERSONEL.COM

Yorumlar (7)
adalet 3 yıl önce
yazılıyı geçip .mülakattan bıraktıklarınız ne olacak.biz kpss den sonra sınav istemiyoruz o halde kpss konularına bu sınav konularıda eklensin.ya da fakültede mevzuat derside olsun bole saçmalık mı olur. kpss bi daha sınava gir.
Aytenkahraman 3 yıl önce
mmumulmulmulamulamülakatmülakat kalktı mi
Mustafa 3 yıl önce
Bizi boşu boşuna strese sokmuştu
3 yıl önce
Bravo. Tebrikler MEB. Yakışır. Darısı diğer alanlar için.
3 yıl önce
Tebrikler MEB. Harikasın MEB. Özlenen tablo. Her alanda mülakat kalkmalı, yazılı sınav gelmeli.
Bahtı kara hoca 3 yıl önce
Geçen sene bir kaza sonucu sınava giremedim raporumu bakanlığa yolladım kabul edildi ve şuan bu sınava gireceğim ; yazılı sınava giremedim ama sözlü sınava girdim puanımı aldım aldığım puan 2 yıl geçerliliği vardı benim anlamadığım olay ise şu bu durumda sözlü sınav puanım devre dışımı kaldı bakanlığın buna ve buna benzer sorularınıza gerekli açıklamaları yapmasını temenni ediyoruz ...
öğretmen olmak 3 yıl önce
İsteyince mülakat yapılmıyormuş işte..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@