Aday Öğretmenlerin Eğitimleri Erken Tamamlanabilir

Aday Öğretmenlerin Eğitimleri Erken Tamamlanabilir

Aday Öğretmenlerin Eğitimleri Erken Tamamlanabilir Memur Sen'e Bağlı Eğitim Bir Sen aday öğretmenlerin, aday öğretmenlik süreçleri ile ilgili açıklama yaparak adaylık sürecinin bir an evvel bitirilmesi gerektiğini açıkladı.

 Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, aday öğretmenlerin adaylık sürecinin bir an önce bitirilmesi gerektiğini söyledi. Konuya dair yazılı bir açıklama yapan Coşkun, adaylık eğitimlerinin tanımlanan tarihten en az 15 gün önce tamamlanması ya da öğretmenlerin adaylık eğitimlerini atandıkları yerlerde tamamlamaları hususunda düzenleme yapılması talebiyle Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuru yaptıklarını açıkladı.

Aday Öğretmen Yetiştirme Programı'na göre, aday öğretmenlerin eğitimleri eylül ayının ilk haftasında tamamlanacak. Bu durumda, aday öğretmenlerin eğitimlerini tamamlayacakları tarih ile atama yapılan yerlerindeki göreve başlama tarihi çok kısa bir zamanı kapsıyor. Bu da öğretmenler için bir takım sıkıntıları beraberinde getirecek. Öğretmenlere kalacak yer bulmaları, taşınma işlemlerini tamamlamaları, görev yapacakları kurumu ve mahalli tanımaları ve adapte olmaları için daha uzun bir süre tanınması gerekiyor. Bu nedenle Şanlıurfa Eğitim-Bir- Sen aday öğretmenler için harekete geçti ve Bakanlığa müracaat ederek aday öğretmenlerin mağduriyet yaşamamaları için adaylık eğitimlerinin tanımlanan tarihten en az 15 gün önce tamamlanmasını istedi. Şimdi Bakanlığın bu talebe yanıt vermesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.