banner476

Adaylık Kaldırma Sınavından 60 Puanın Altında Alarak Başarısız Olan Öğretmenlerin Durumu

Adaylık Kaldırma Sınavı Sonuçları Açıklandı. Peki AKS'den 60 puanın altında alarak başarısız olan öğretmenlerin durumu ne olacak?

Meb Personeli 18.08.2020, 21:40 18.08.2020, 21:44
Adaylık Kaldırma Sınavından 60 Puanın Altında Alarak Başarısız Olan Öğretmenlerin Durumu

26 Temmuz 2020 tarihli Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla beraber aday öğretmenlerin büyük bir çoğunluğu 60 puan ve üzeri alarak sevinç yaşarken, çok az sayıdaki aday öğretmen ise 60 puanın altında alarak sınavdan başarısız oldular.

Peki Adaylık Kaldırma Sınavından 60 puanın altında alarak başarısız olan aday öğretmenlerin durumu ne olacak? Mebpersonel.com olarak konuyu açıklıyoruz:

Sınav 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilir. Başarı puanı 60 (altmış) tam puan ve üzerinde olan aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu) başarılı sayılırlar.

Sınav sonuçlarının Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce valiliklere bildirilmesinin ardından başarılı olan aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu) adaylık sürecini tamamlamış sayılırlar.

Sınavda başarılı olamayan aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu), Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri gereği il içinde aynı hizmet alanında başka bir eğitim kurumunda görevlendirilerek yeniden performans değerlendirmesi ve sınava tabi tutulur.

Bu kapsamdaki aday öğretmenlerden; ikinci kez sınavda başarısız olanlar öğretmenlik unvanını kaybeder.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@