'Akıllı Tahta'da ilk ders öğretmenlere

'Akıllı Tahta'da ilk ders öğretmenlere

'FATİH Projesi' olarak adlandırılan 'Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi' kapsamında Antalya'da pilot olarak belirlenen 3 ortaöğretim okulunda öğretmenlere akıllı tahtanın kullanımı ile ilgili eğitim verilmeye başlandı.

Antalya'da pilot olarak belirlenen Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesi, Döşemealtı Halil Akyüz Anadolu Lisesi ve Muratpaşa Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde öğretmenler, akıllı tahtanın kullanımı hakkında eğitim alıyor. Milli eğitim müdürlüklerinde görevli Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmeni tarafından verilen eğitimde, sınıfta öğrenci sırasına oturan eğitmenlere akıllı tahtanın kullanımı anlatılıyor. Öğretmenler, pazartesi günü başlayan ve yarın sona erecek eğitimle 6 gün boyunca toplam 30 saat ders görecek. Derslerde eğitmenlere, akıllı tahtanın kullanımı, öğretmenlere ve öğrencilere sağladığı kolaylıklar, akıllı tahtada yer alan programlar ve internet kullanımı hakkında bilgiler aktarılıyor.

Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesi'nde öğretmenlere ders veren Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmeni Yasin Albayrak, öğretmenlerin derste teknolojiyi kullanarak öğrencilere daha görsel ve kalıcı eğitim verebilmesi amacıyla akıllı tahtanın kullanımı hakkında bilgi aktardığını ifade etti. Antalya'da 3 pilot okulda 5 Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmeni tarafından öğretmenlere eğitim verdiklerini anlatan Albayrak, eylül ayından itibaren tüm orta öğretim okullarında öğretmenlere akıllı tahta kullanımının anlatılacağını aktardı.


memurlar.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.