banner476

AktifSen ve EğitimbirSen'nin Birlik Olma Günüdür

AktifSen ve EğitimbirSen'nin Birlik Olma Günüdür AktifSen ve EğitimbirSen'nin Birlik Olma Günüdür. Sizler birlik olup, beraber hareket edin ki, bir köşede avuçlarını okşayanların sevinçleri kursaklarında kalsın..

Meb Personeli 10.02.2013, 22:04 10.02.2013, 22:04
AktifSen ve EğitimbirSen'nin Birlik Olma Günüdür
 AktifSen ve EğitimbirSen'nin Birlik Olma Günüdür AktifSen ve EğitimbirSen'nin Birlik Olma Günüdür. Sizler birlik olup, beraber hareket edin ki, bir köşede avuçlarını okşayanların sevinçleri kursaklarında kalsın..

ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI

Aktif Eğitimciler Sendikası kısa süre içinde eğitimcilerin büyük teveccühünü  kazandı .Altı ay  gibi  kısa süre içinde 35 bini geçen  üye  sayısına ulaştı.Eğitimcilerin büyük teveccüh göstermesine rağmen sendika fesih kararı aldı.Artık bu fesih kararını sorgulamak yerine gün bir olma günüdür, birlikte hareket etme zamanıdır.
Neden birlikte hareket etme zamanıdır? Aynı değerleri, aynı duyguları, aynı yolu savunanlarla birlik zamanıdır.Aktif Eğitimciler Sendikası , Eğitim Bir-Sen'in savunduğu değerler arasında çokta fazla bir fark yoktur.Bunları iki sendikanın bu sene içinde yapmış olduğu eylemlere bakarsak çok iyi anlayabiliriz.
Aktif Eğitimciler Sendikası kamu  kurum  ve kuruluşlarında başörtüsü  özgürlüğü  ve okullarda mescit açılması için, “İnançlara  Özgürlük  adı altında 26 Bakana 26  Bin   Dilekçe ” eylemi düzenlemiş her kesimin bu eyleme katılımını  sağlamıştır .


Aktif Eğitimciler Sendikası başkanı Osman Bahçe basın açıklamasında şunları söylemiştir.”Darbe dönemleri vatandaşlarımızın  bedenleriyle , akıllarıyla ve ruhlarıyla yokluğa veya hapse mahkûm edildiği dönemlerdir. Darbeci zihniyetin ürünü olarak 1982 yılında uygulamaya konulan, 28 Şubat post modern darbesiyle kutsanan ve kendisine kurbanlar isteyen Kamu  Kurum  Ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Ve Kıyafetine Dair Yönetmelik ile devleti ve milleti için emek veren, alın teri döken kamu personelinin ruhlarına pranga vurulmuştur.Bu ülkede; kamu personeli inançlarıyla mesleği arasında tercih yapmak zorunda bırakılmış, inandığı gibi giyinmeyi tercih edenler meslekten çıkartılmış, okul ve kurumlarda ibadet ihtiyacı gizli gizli ve kalorifer dairelerinde, merdiven altlarında karşılanmaya çalışılmıştır.Ve bu trajedi kısmi olarak halen devam etmektedir.”


Eğitim-Bir-Sen “Kamuda Kıyafet Özgürlüğü İçin 10 milyon imza Kampanyası” düzenliyor. İki eyleminde amacı aynı yani iki sendikanında hedefi kamuda inançlara özgürlük, kamuda kılık kıyafet serbestliği başörtüsüne özgürlük.


Memur-Sen ve Eğitim- Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise yaptığı bir açıklamada “"1982 model ucube kılık kıyafet yönetmeliği hala duruyor. Efendim başı açık olacak, saçlar taranmış olacak vesaire, sanane. Devletin böyle bir yetkisi olabilir mi? Böyle bir yaklaşım olabilir mi? Darbe modelinin her türlü mevzuatını yolcu etme zamanı geldi “.Şeklinde açıklamada bulunmuştur.


İki eylemin amacı nasıl ortak ise iki açıklamanın da amacı aynıdır.Yani iki kesim arasında çokta bir fark yoktur.
Aktif-Senli ve Eğitim Bir-Senli arkadaşlar gelin bir bir olun gün birlik olma günüdür.Sizler birlik olup, beraber hareket edin ki, bir köşede avuçlarını okşayanların sevinçleri kursaklarında kalsın. Nasıl onları 12 Eylül 2010 referandumunda bir olarak onları sevindirmediyseniz, şimdide sevindirmeyin. Geçmişi sorgulamayın, Neden ayrıldınız? Neden fesh ettiniz sorularıyla uğraşmayın. Birlikte başörtüsü özgürlüğü için, inanç özgürlüğü için beraber hareket etme zamanıdır. Çetelere karşı , darbecilere karşı , bir avuç azgın azınlığa karşı birlikte karşı koyma zamanıdır.Geçmişte olduğu gibi asıl şimdi BÜYÜK TÜRKİYE, DÜNYADA SÖZÜ GEÇEN TÜRKİYE İÇİN BİRLİK ZAMANIDIR.


Enes YILMAZ
Eğitimci
www.memurlar.biz

Yorumlar (4)
anlamadım 8 yıl önce
çıkarların çatıştığı yerde ne kardeşilik ne birlik ne beraberlik vardı.çok yazıkki öğretmenleri ticari ve siyasi ranta meze yapıyor harcıyorsunuz.biz anlamadık siz devam edin.
mrtk 8 yıl önce
böyle olmaması lazım. sendikalar biz eğitimcilerin özlük haklarını savunması gerekirken, rant torpil, adam kayırmaca yeri oldu. liyakatsiz insanların bizi yönetmesinden bıktık. yazıkkk
aklı selim 8 yıl önce
enhayırlı karar
samsundan 8 yıl önce
9 ay önce sendikayı kurarken aklın nerde idi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@