banner476

Alan Değişikliğinin Sonucu. Logaritma Bilmeyen MATEMATİKÇİ!

VAY ANAM VAY! Matematikci Logaritma Bilmiyor

Meb Personeli 27.09.2012, 03:45 27.09.2012, 03:45
Alan Değişikliğinin Sonucu. Logaritma Bilmeyen MATEMATİKÇİ!
 
Okullara YENI brans ogretmenleri atanacak olup egitim YENI ogretmenlerle yapilacaktir. Bakanlik Alan degisikligi yaparken o kadar cok hata yapti ki gelecek  nesili egitimde sifir noktasina getirmistir.

 

Yapilan Hatalar

10 gundur tum memur ve egitim siteleri bas bas bagirmalarina ragmen hicbir yetkili bunu dinlememistir.  Ornekler vererek bu konuyu aciklayalim.

1-      Fen bilgisi ogretmenligine yan alani fen olan sinif ogretmenleri atanirken biyoloji, fizik ve kimya mezunu ogretmenler atanamamaktadir.  Ortaokul ogrencilerine hayatinda neredeyse hic fen dersi gormemis ogretmenler atanmistir. Bu ogretmenin ogrenci karsisindaki durumunu bir dusunun diyelim.

2-      Tarih, cografya mezunu ogretmenler sosyal bilgiler ogretmeni olamazken ( yan alan olarak yazilmadigindan) veya Turkce ogretmenligi mezunu olup daha once turk dili edebiyati ogretmenligi yapanlar turk dili edebiyati ogretmeni olarak atanamazken yan alani turk dili olanlar edebiyat ogretmeni olacak.

3-      Ilkogretim Matematik ogretmenligi mezunu matematik ogretmeni olamaz ama yan alani matematik olan ogretmenler ortaokul matematigi degil lise matematik ogretmeni olacak. Yani bizim cocuklarimiza turev integral anlatacaklar.

4-      2012 yilinda tayin isteyenlere alan degisikligi yok.

5-      Bazi iller yan alani matematik olani ilkogretim matematik bazilari lise matematik olarak onaylamislar. Iline, memuruna  ve genel mudurune gore degisen bir alan degisikligi yasiyoruz.

 

Bu isin Turkcesi

 

 

Bu islemleri  soyle aciklayalim. 0 (egitim) +0(bilgi)+ 0( tecrube) yani  0+0+0 = MEB

Yada ALAN DEGISIKLIGI ISLEMLERI STOP

 

Cenk Keskin
Yorumlar (31)
turhan çetin 8 yıl önce
eğitimden anlamayan adamı bakan yaparsan olacağı bu
Ly 8 yıl önce
alanım, görsel sanatlar, bende yer değişikliğiyle zorunlu olarak tek-tas a geçtim. ne saçma bu yan alan meselesi, hiç kimse benim branşımı benden iyi bilemez yan alanı olsa bile. yan alanı görsel olan sınıf öğretmeni, benim alanımı tercih yapabildi fakat ben yapamadımm. ne anlar sınıf öğretmeni?? sınıfçılar kusura bakmasın ama kimin hangi alanda olduğu belli değil artık. bakan bunu nasıl düzeltecekk???
/// 8 yıl önce
sınıf öğretmenleri de bu durumdan memnun değil
ga 8 yıl önce
adapazarından istanbula gelmek isteyen sınıf ögretmeni varsa tel:05052788991
lise mat 8 yıl önce
oku 5 yıl cebirler topolojilerle uğraş millet gezerken vize final çalış kpss de en az 86 üzeri ile atan sonra alan değişikliği çok mantıklı
serdar öxxxxx 8 yıl önce
almanca öğretmenliği mezunuyum 560 saat yani 40 kredi ingilizce öğretmenliği eğitimi aldım,ingilizce öğretmenliğine başvuru yapamadım fakat yan alanı ingilizce olan sınıf öğretmenleri ingilizce alan değişikliğine başvuru yapmış..
seda sınıf öğretmeni 8 yıl önce
aradaşlar ne oldu ya atama zamanı senıfçılara iyi oldu diyordunuz oh olsun diyordunuz. şimdi bu konuşmalar ne u dönüşü döndünüz!
sınıfcı 8 yıl önce
kimsenın kadrosunda gözümüz yok akıllı olun,zamanında magdur oldugumuzda oynuyordunuz şimdi nıye aglıyorsunuzzz :d
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@