Bakan Ziya SELÇUK : Bunları ispatlayamazsak Öğretmenler boşu boşuna maaş alıyorlar diyecekler .

Bakan Ziya SELÇUK : Bunları ispatlayamazsak Öğretmenler boşu boşuna maaş alıyorlar diyecekler .

Meb Personeli 29.04.2020, 23:57 30.04.2020, 00:11
Bakan Ziya SELÇUK : Bunları ispatlayamazsak Öğretmenler boşu boşuna maaş alıyorlar diyecekler .

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK ; Ziya öğretmen ile Eğitim buluşmaları etkinliği , kapsamında videokonferans yöntemiyle öğretmenler ile buluşuyor. Bu buluşmalarda  Bakan Ziya SELÇUK korona döneminde öğretmenlerin fedakarca çalıştıgını ve büyük işler yaptığını fakat kamuoyunda bu algıyı güçlendirilmesi gerektiği aksi takdirde daha sonra öğremtenler boş boş otup maaş aldılar diyenlerin olacağını ve bunların engellenemeyeceğini dille getirerek  öğretmenlere fedakarca çalışmlalarından dolayı teşekkür etiti.

İşte Bakan Ziya SELÇUK'un o açıklamaları

Fakat genel olarak baktığımızda öğretmenler ne yapıyorlar?  Polisler çalışıyorlar , doktorlar çalışıyorlar,öğretmenler ne yapıyor? 

Öğretmenlerin ne yaptığı konusunda kamuoyunda algıyı çok güçlendirmemiz lazım ve sizin neler yaptığınızı sosyal medyada bombardıman halinde sunmamız lazım ama bunun içinde örgütlü davranmamız lazım organize olmamız lazım yani zümrelerle ilçe müdürlükleri ile okul müdürlükleri ile sivil toplum kuruluşları ile efendim bazı vakıf dernek  vesaire gibi kuruluşlarla başka Bakanlıkların kuruluşlarıyla irtibat haline geçip öğretmenler neler yapıyoru sosyal medyada özellikle bir bombardıman halinde sunmamız lazım .

Eğer bunu ispat etmezsek korana döneminden sonra şöyle bir şey çıkacak öğretmenler boş boş durdular hiçbir şey yapmadılar ,boşu boşuna ,maaş alıyorlar diyecekler . Ve biz bunu engelleyemeyeceğiz  ama biz biliyoruz siz biliyorsunuz ki öğretmenler çalışıyorlar. 

Eba'daki istatistiklere bakıyorum efendim kaç öğretmenimizin günlük olarak girdiğini ne kadar süre çalıştığını kaç tane canlı sınıf yapıldığını bunların hepsinin sayısına her gün bakıyorum .

Ama bunları ne yapmamız lazım somut olarak kamuoyu ile paylaşmamız lazım.

 Sizin yaptığınız işleri kamuoyunda bilinir hale getirmeniz lazım.

Velilere karşı sivil toplum kuruluşlarına karşı resmi kuruluşlarına karşı medyaya karşı sosyal medyada buralarda bilinirlik anlamında öğretmenlerin ne yaptığını her gün her saat bir şekilde vurgulamamız lazım .

Bunu nasıl organize  ederiz nasıl sistemli hale getiririz?

 Ne yapmamız lazım ki toplumda korona döneminde öğretmenlerin büyük başarısı diye bir hikaye yazabilerim.

Bu hikaye yazabilmek için bunun kamu iletişim planı ne olmalı bunu nasıl paylaşmalıyız  nasıl organize olmalıyız.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (27)
Öğretmen 2 ay önce
Öğretmenler görev verilince Vefa vakfında çalışıyor.evde canlı ders veriyor.gece gündüz sabah vakit kavramı olmadan WhatsApp üzerinden soru soran öğrencilere ders anlatıp soru cözuyor.neden bir tek öğretmenler konuşuluyor diğer meslek dalları da evde mesela imam müezzin kuran öğreticileri halk eğitim personelleri masa başı memurları vs neden onlara laf edilmez sadece öğretmenler toplumda göze batar belkide bugüne kadar gelen bakanlar müdürler itibarsızlaştırdı suan Ziya bakanım düzeltmeye çalışıyor önceki yapılanları
reda68 2 ay önce
Facebookta memurluk yapıp akşama kadar oyun oynayan memurları ikna etmek bakanın görevi değildir. Öğretmenler bu süreçte üstüne düşeni yapmıştır.
Işsiz öğretmen 2 ay önce
Bütün kurumlarda esnek çalışma var. Çoğu haftada 1 gün anca gidiyor. Peki neden öğretmen hep öğretmen herkesin gözüne geliyor. Memurlar içinde en az maaş alanlarda öğretmen üstelik.
Ali 2 ay önce
Bir öğretmen olarak diyebilirim ki okula gitsem bu kadar yorulmazdım. Hem canlı ders hazırlık hem eba takip evde 3. Sınıf kızım var onun ödev ve ders takibi üstüne üstlük dayanışma için görev gelince dışarıda çalışma matematik öğretmeni olduğum için konu komşu eş dost çocuklarının yapılamayan sorularını cevapla Whatsapp tan. Günlük 10 soru garanti. Gerçekten okul açılsın artık yıldırıcı bir süreç. Hiç iş tutmayan insanlar öğretmene yorum yapmasın. Hele ki biri de gelse yatıyorsunuz dese gırtlağına çökecek haldeyim
Kemal 2 ay önce
Napayım ağzı olan konuşur
Ört 2 ay önce
Kime neyi ispat etmek zorunda ki öğretmenler kamudaki diğer tanıdıklarım haftada bir gidiyorlar onlar niye ispat çabasında değilde biz ispat ediyoruz saçma
YUNUS 2 ay önce
Vekiller de, imamlar da bu süreçte bir şey yapmıyor ama nedense öğretmenler göze batıyor.
fırat 2 ay önce
ssyın bakanım keske bu lafları medyada söylemeseydınız
Öğretmen 2 ay önce
Neden eba neden ordaki sayısal veriler peki diğer tollardan bir aydır ders veren hocaların emekleri ne olacak eba malum bağlantı sıkıntısı var ders saatlerimiz boşa gidiyor veli geriliyor çocuk bıkıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@