banner476

Beden Eğitimi Öğretmenleri: İlkokuldaki Beden Eğitimi Dersine Ehli Olan Girsin

Beden Eğitimi Öğretmenleri: İlkokuldaki Beden Eğitimi Dersine Ehli Olan Girsin Beden Eğitimi Öğretmenleri, İlkokuldaki Derse Girmek İçin Çağrıda Bulundu

Meb Personeli 14.05.2020, 17:15
Beden Eğitimi Öğretmenleri: İlkokuldaki Beden Eğitimi Dersine Ehli Olan Girsin

Cumhurbaşkanımız sn Recep Tayyip Erdoğan'ın "Spora yatırım geleceğe yatırım." sözünden sonra  sporun,beden eğitimi dersi yoluyla bütün kademelerde zorunlu olması beklenirken: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleride ilkokullarda ki beden eğitimi ve oyun dersine ne zaman görev alacaklarını merakla bekliyorlar.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri düzenlenen etkinliklerle bir an önce ilkokullarda ki beden eğitimi ve oyun dersine işin ehli beden eğitimi öğretmenlerinin girmesi için seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Yerli ve milli yeteneklerin erkenden keşfedilip ülke sporunun hizmetine sunulması için bu uygulamanın bir an önce hayata geçirilmesini isteyen Beden Eğitim ve Spor Öğretmenleri seslerini twitter üzerinden duyurmaya devam ediyor.

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk'a taleplerini twitter üzerinden iletmeye çalışan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri Türkiye gündemine girerek büyük ses getirdi.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (45)
Burak 5 ay önce
Ne kadar saygısızsınız “git çay iç “ eminim zamanında ilkokuldan liseye kadar beden dersini almış olsaydın bu lafı söylemezdin. Sen beden dersinin önemini bilmediğin için bu lafı kullanıyorsun. Biz değil de sen mi keşfedeceksin çocukların yeteneklerini sen sınıtçı gözüyle bakarsın beden eğitimci spor gözüyle yemin ederim arkadaşım sınıf öğretmeni aynen şunu söyledi “ben spor yaptıramam bir yerleri falan kırılır korkuyorum sadece bir kaç oyun oynuyoruz o kadar “. Eğitimde eşitliği istiyoruz neden diyeceksen özel okulların hepsinde beden öğretmenleri giriyorlar.
Behzat 5 ay önce
Sadece beden eğitimi için değil, her branş için geçerlidir bu. Özellikle doğuda ders saati acıyı olan birçok öğretmen farklı derslere girmekte. Örneğin benim çalıştığım lisede din kültürü hocası beden egitimine, biyoloji hocası kimya dersine meslek hocası olan ben sağlık dersine giriyordum. Ve nihayetinde verimli olmak imkansızdır.
Erenr 5 ay önce
Ver topu çocuklara git çay için milli yetenek kesfedecekmis haha
Kamil 5 ay önce
Yüzde yüz haklısın. Sınıf öğretmenleri top veremiyor mu?
Can 5 ay önce
Özel okulların hepsinde beden eğitimi hocaları derse giriyorlar ve gayet de başarılılar. Neden bizim gariban çocuklar da hareket eğitimi almasın? Eğitimde her birey eşitti
Eski idareci 5 ay önce
yorumlardan gördüğüm kadar sınıf öğretmenleri baskın gelmiş.Fakat bu onların haklı olduğunu göstermez.Ona bakarsanız sınıf öğretmenlerin ders uyduğuna her yönetici hem şahit olmuştur hemde bu konuda hem ogreclilerden hem de velilerden çok şikayet almışlardır.Hatta bir keresinde müfettiş şahit olmuştur sınıf öğrt.derste çocukları serbest bırakıp
masada uyuduğuna
Egitimci 5 ay önce
Anasiniflarina da beden egitimi ogretmeni girsin.Bir saat beden eğitimi yapilsin.
Y.B 5 ay önce
Beden Eğitimi öğretmenleri hakkında genelleme yapan arkadaşlar neredeyse 65 70 puanlar ile atanıyorsunuz,çoğu Beden Eğitimci sizden daha yüksek gkgy-eğitim yapıyor ve sizin kadar yüksek olmayan kontenjana rağmen hakkıyla atanıyor...Biz size çocuklara sadece okuma yazma öğretiyorsunuz demiyorsak siz de ver topu çay iç diyemezsiniz...Biz de top veririz diyen hocalarıma,biz de okuma yazma öğretiriz o zaman mı diyelim? Her işi ehline bırakın ve sizden çok daha zor çoğu branşta olduğu gibi daha yüksek puan almaya çalışın.Saygılar!
Emin 5 ay önce
Bence de olması gereken ilkokullarda beden eğitimi öğretmenlerinin girmesidir.
Avrupa'da hem ders sayısı fazla hemde beden eğitimi öğretmenleri giriyor. Türkiye de ise sadece kolejlerde uygulanan bir sistem. Hani nerde fırsat eşitliği! Devlet okluları spor anlamında kolejlerle yarışamıyor. Devet büyüklerinin buna el atması lazım daha fazla geç olmadan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@