banner476

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakkında Soruşturma İzni

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakkında Soruşturma İzni Verildi.

Meb Personeli 14.06.2015, 15:09 14.06.2015, 15:10
Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakkında Soruşturma İzni
Sendikamız tarafından, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla ÇAĞLAYAN ve Ahmet GÜNER hakkında, kurum müdürlerinin performans değerlendirmeleri sürecinde kişiye özel farklı uygulamalarının söz konusu olduğu ve objektif değerlendirme yapılmadığı iddiaları gündeme gelmişti. Bunun üzerine de müdür değerlendirmelerinde görevi kötüye kullanma kastıyla hareket ettikleri  gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştu. Ancak Beykoz Kaymakamlığı tarafından soruşturma izni verilmemişti. Bunun üzerine de Beykoz Kaymakamlığı tarafından verilen bu karara karşı idari yargıda itiraz edilmiştir. İstanbul Bölge İdare Mahkemesi; “ Ön inceleme raporu eki bilgi ve belgeler, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla ÇAĞLAYAN ve Ahmet GÜNER hakkında hazırlık soruşturması yapılmasına yeterli bilgi ve belge bulunduğu, dolayısıyla adı geçen ilgililer hakkında soruşturma izni verilmesi gerekmekte iken, soruşturma izni verilmemesine ilişkin Beykoz Kaymakamlığının kararında yöntem ve yasaya uygunluk görülmemiştir.” Şeklinde karar vermiştir. Bu karar ile birlikte Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla ÇAĞLAYAN ve Ahmet GÜNER hakkında soruşturma izni verilmiş olup, kurum müdürlerinin değerlendirmeleri sürecinde yaptıkları usulsüz iş ve işlemlerin soruşturulması ve açığa kavuşturulması için süreç başlamış bulunmaktadır. Dileriz soruşturma süreci sıhhat içerisinde yürütülür,  yapılan adaletsizlikler ortaya çıkar ve sorumlular hak ettikleri şekilde değerlendirilir.
 
Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU
Türk Eğitim Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı
Yorumlar (4)
Haksızlık yapanlar yargılanmalı 5 yıl önce
Mülakat gece kondu okul müdürlerine tavsiyem : Geçici MEB yöneticileri görevi asıllarına bırakmadan önce , isteğe bağlı olarak güzel bir okula nakil isteyip gidin. 20 gün sonra kurulacak koalisyon hükümeti sizlerin tecrübelerinizi dikkate alarak ülkenin geri kalmış yörelerindeki okullara faydalı olun diyerek öğretmen olarak gönderebilir. Ama giderken hesabı da ödeyin.
sıra beşiktaşta 5 yıl önce
en fazla müdür kıyımının ve adam kayırmanın olduğu yerlerin başında beşiktaş gelmektedir.tetikçi ilçe müdürü önder koç ve tetikçi şube müdürü şükrü koç bunun hesabını vermelidir.bu dünyada ve ahirette iki elimiz yakalarında olacak.korkma titre.
ADALET 5 yıl önce
KAZIM BOZBAY VE ŞUBE MÜDÜRÜ AHMET GÜNER BEYKOZ DA SADECE TÜRK EĞİTİM SEN ÜYESİ OLDUĞU İÇİN 9 TANE OKUL MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN ALMIŞTIR. BU OKUL MÜDÜRLERİN HEPSİ SINAVLA MÜDÜR OLMUŞ, YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ, MÜDÜRLERDİ. ÇOK HAK YEDİLER.
beşiktaş 5 yıl önce
milli eğitim müdürü önder arpacı ve şube müdürü şükrü koç tam bir müdür kıyımı ve partizanlık yapmıştır.mutlaka soruşturulmalıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@