banner476

Bilişim Öğretmenlerinin Sesini Duyun!

Bilişim Öğretmenlerinin Sesini Duyun!

Meb Personeli 25.06.2014, 22:42 25.06.2014, 22:43
Bilişim Öğretmenlerinin Sesini Duyun!
 Meclis Bilişim Komisyonu’nda yapılan görüşmelerde CHP ve MHP sıralarından BT alanı öğretmenleri için büyük destek geldi. Milletvekilleri bilişim teknolojisi öğretmenlerinin yaşadığı mağduriyetleri gidermek için hazır olduklarını belirtti. 
Komisyonun hazırladığı raporda yerli yazılım üretme üretimi destekleme ve bu alanda yetişen öğretmenlerin destekleme gibi alt başlıklar da yer alıyor. Miletvekilleri yerli yazılımın desteklenmesine rağmen devlet kurumlarından bazılarının hala yabancı yazılım şirketleriyle anlaştıklarını ifade etti. Bunun yanı sıra yerli yazılım üretilmesinde büyük katkıları olan bilişim teknolojileri öğretmenlerinin de devletle büyük mağduriyetler yaşadıklarını ve sorunun çözülmesi için iktidar partisine çok defa başvuru yapıldığını dile getirdiler. Komisyon kuruluyorsa yerli yazılım destekleniyorsa bilişim öğretmenlerinin de desteklenmesi gerekir dendi.

CHP milletvekilleri FATİH Projesi uygulansın diye bilişim öğretmenlerine kadro verilmediğini kadro vermek için ağır şartlar öne sürüldüğünü iddia ettiler. MHP milletvekilleri ise FATİH projesinde yolsuzluk yapıldığını iddia etti ve proje kapsamında çalıştırılan bilişim öğretmenlerine kadro verilmediğini, atamalarının yapılmadığını veya işlerinin yavaşlatıldığını söyledi. Öğretmenlerin ücretli öğretmenlik adı altında geçici olarak köle gibi çalıştırıldığını, meclisin öğretmenleri korumak adına hiçbir çalışma yapmadığını öne sürdüler ve bir an önce bilişim öğretmenlerinin yaşadığı sıkıntılara çözüm bulunmasını istediler.

Yorumlar (5)
bilişim 6 yıl önce
bilişim öğretmenleri özellikle fatih projesinde etkin olması gerekir.
ALMANCA 6 yıl önce
sayın site yöneticileri,ya bir kere de bizi haber yapın almanca öğretmenleri olarak.son on yılın en büyük şoklarını yaşayan biziz.biz bu yaz 3000-3500 arasında bir kadro istiyoruz bizimde sesimizi duyurun artık.yetti..
Saltik07 6 yıl önce
birde teknoloji tasarım öğretmenlerinin sesini duyursanız.dersleri 6.sınıflardan kaldırıldı yuvarlak bir hesapla bu branştaki öğretmenlerin 1/3 ü norm fazlası oldu.bu da yetmezmiş gibi 3000 civarında sınıf öğretmenini bu branşa geçirdiler.
Blişim Öğretmeni 6 yıl önce
artık bilişim öğretmenlerinin mağduriyeti giderilsin.fatih projesi dediler tabletleri dağıttılar akıllı tahtaları her yere döşediler ama tabletler oyun için kullanılıyor akıllı tahtalar ise küflenmeye bırakılmış durumda. bilgisayarı oyundan ibraret sanan bir nesil yetişiyor.avrupa ülkeleriyle yarışacağımız zamanlarda özelliklede bilişim alanında gençler bilişim üretmek yerine tüketmeyi öğreniyorlar. artık bilişim öğretmenleri olarak bu soruna çözüm olmak istiyoruz.
bilişime destek verilmeli artıkkkk 6 yıl önce
allah böle düşününlerden razı olsunnn

Gelişmelerden Haberdar Olun

@