banner476

Bir Özel okulda Daha Kriz.. Öğretmenler Derslere Girmiyor

Özel Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmenler 4 gündür derslere girmiyor. Okul sahibinin greve devam eden öğretmenlerin derse girmesi için velilerden 2 bin TL istediği iddia edildi.

Meb Personeli 28.12.2019, 22:09
Bir Özel okulda Daha Kriz.. Öğretmenler Derslere Girmiyor

Özel Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmenler 4 gündür derslere girmiyor. Okul sahibinin greve devam eden öğretmenlerin derse girmesi için velilerden 2 bin TL istediği iddia edildi, 9 aydır maaşların ödenemediği belirtildi.

İstanbul Büyükçekmece’de bulunan Özel Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde derslere girmeyen öğretmenlerin grevi sürerken okul sahibinin dün velilere ilginç bir teklif yaptığı öğrenildi. Uzun süredir MEB’den teşvik ücreti alamadıklarını söyleyen okul sahibi Mehmet Sait Yılmaz velilere iki bin TL daha verirlerse öğretmenlerin maaşlarının ödeneceğini söyledi.

BirGün’e konuşan velilerden A.D. şunları söyledi:

“Öğretmenlerimiz 9 aydır ücretlerini alamıyor. Bu yüzden pazartesiden beri derse girmiyorlar haklı olarak. Yönetim toplantı için bizi okula çağırdı. Toplantının sonucunda ‘Devletten alacağım teşvikleri alabilirsem öğretmenlerin ücretini öderim. Eğer alamazsam sizler iki bin lira daha verirseniz öğretmenlerin ücretini ödeyebilirim derslere girebilirler’ gibi komik bir açıklamada bulundu.

Yıllık 13 bin TL ücret ödediklerini aktaran A.D. “Bin TL kıyafet ücreti olarak gösteriliyor. Bununla da yalnızca bir tane tişört verdiler öğrencilere . Bu ücret içinde ulaşım, yemek, kitap yok” ifadelerini kullandı.

Velilerden ve öğretmenlerden oluşan heyet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Özel Okullar Daire Müdürü’yle bir görüştü.

Görüşme hakkında bilgi veren A.D. şu ifadeleri kullandı:

“Müdür Bey bize mücadelenizi verin ama bizim şu anda yapabileceğimiz bir şey yok dedi.”

Birgün

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@