banner476

Bir Sınıf Öğretmeni Maaşı Ne Kadar (Öğretmen-Güncel Maaşları)

Bir Sınıf Öğretmeni Maaşı Ne Kadar (Öğretmen-Güncel Maaşları)

Meb Personeli 04.02.2020, 20:10
Bir Sınıf Öğretmeni Maaşı Ne Kadar (Öğretmen-Güncel Maaşları)

Sınıf öğretmenliği maaşları ile ilgili detaylı bilgi veren yazımıza hoşgeldiniz, sınıf öğretmeni aldığı ücret branş öğretmenlerinin pratik olarak biraz gerisindedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kat sayı hesaplanması dikkate alındığında bu farkı sizde göreceksiniz.

2020 yılında sınıf öğretmenleri maaşları enflasyon zammı ile birlikte ocak ayında belirlenmiş ve ücretleri ödenmiştir, peki bir sınıf öğretmeni ne kadar maaş alır işte yazımızda bunun bütün detaylarına yer vereceğiz.

Sınıf Öğretmeni Ne Kadar Kazanıyor ?
2020 yılında bir sınıf öğretmeni net maaşı 4.050-TL civarındadır kadrolu bir öğretmen çıplak maaş olarak bu şekilde maaş almaktadır fakat sınıf öğretmenlerinin ek ders ücreti full olduğundan bir ay içinde tatil olmaz veya herhangi bir şekilde aksaklık olmadan okula devam ederse ortalama 1.200-TL Ek ders ücreti almakta ve maaş toplamı 5.400-TL yaklaşmaktadır.

Sınıf Öğretmeni Maaşını  Belirleyen Faktörler
Sınıf öğretmenin maaşını belirleyen bir çok faktör vardır işte sizlere bu faktörleri sıralayalım ;

Medeni Hali
Çocuk Sayısı

BES (Bireysel Emeklilik Sigortası)
Sendika
Yukarıdaki faktörler bir öğretmenin maaşını etkileyen unsurlar arasındadır fakat çok ciddi farklar yaratmadığınıda belirtelim.

Sınıf Öğretmeni Maaşı Temmuzda Ne Olacak
Sınıf öğretmenleri 2020 yılının temmuz ayında %4 fark ile enflasyon oluşursa aradaki farkı alacaklardır bunun için enflasyon farkının  belirlenmesi gerekmektedir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@