banner476

Bolu Bey'i Ömer Dinçer'i Takmadı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in “01.07.2012 tarihinden itibaren öğretmenler hariç bütün görevlendirmeler iptal edilecek” yazılı emrine rağmen Bolu Bey'i olarak adlandırılan Bolu Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan, Dinçer'i takmadı.

Meb Personeli 09.11.2012, 15:50 09.11.2012, 15:50
Bolu Bey'i Ömer Dinçer'i Takmadı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in “01.07.2012 tarihinden itibaren öğretmenler hariç bütün görevlendirmeler iptal edilecek” yazılı emrine rağmen Bolu Bey'i olarak adlandırılan, Bolu Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan Dinçer'i takmadı.


Bolu İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı ve Türk Eğitim Sen Şube Sekreteri Alaaddin CEREN ile 100.Yıl İlkokulu norm fazlası Müdür Yardımcısı Nihat ÜNALAN Kasım ayı itibariyle Bolu İl Müdürlüğüne görevlendirildi.

 

Yine Milli Eğitim Bakanlığı'nın Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen görevlendirilmesiyle ilgili olarak illere gönderdiği 28.09.2012 tarih ve 16791 sayılı resmi yazının 4. Maddesinde “Branşı Sınıf Öğretmenliği olanlara bu görev verilmeyecek; ancak öğretmenin norm fazlası olması durumunda görev verilebilecektir'' denmesine ve sınıftan öğretmen çekilmesine karşı çıkılmasına rağmen sınıftan öğretmen çekilmeye devam ediliyor.

Bolu Bey'i MEB'in bu yazısını da takmadı. Canip Baysal İlkokulu öğretmeni olan Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman okulunda norm fazlası olmamasına rağmen yazının geldiği tarihten sonra Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni olarak görevlendirildi.


Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e tavsiyemiz uygulaması yapılmayacak, Bolu Bey'i tarafından dikkate alınmayacak yazılar yazmamasıdır.


Kaynak: ajans kamu

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@