banner476

Bozkurt İşareti Yapan Öğretmenin Görevden Alınmasını Doğru Buluyor Musunuz?

Öğretmenin sınıfta akıllı tahtada Türk Bayrağı Önünde Bozkurt İşareti yapıp sosyal medyada resmini paylaşmasından dolayı işine son verilmesini doğru buluyor musunuz?

Meb Personeli 26.10.2017, 22:00 27.10.2017, 09:22
Bozkurt İşareti Yapan Öğretmenin Görevden Alınmasını Doğru Buluyor Musunuz?

Mebpersonel.com olarak günün konusunu değerlendiriyor ve anketimizi sizlerin değerlendirmesine sunuyoruz.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesindeki bir okulda,akıllı tahta önünde bozkurt işareti yaparken çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan ücretli öğretmen Ö.D.'nin işine son verildi, hakkında inceleme başlatıldı.

Mebpersonel.com olarak bu sebeple öğretmenin işine son verilmesini doğru bulmadığımızı belirtmek isteriz.

Öncelikle paylaşılan resimde öğrencilere ait bir görüntü bulunmamaktadır. Bayrak önünde bozkurt işareti yapan öğretmenin yüzü de tam olarak görünmemektedir. Öğretmenin böyle bir resim çekinmesi çok da sakıncalı bir durum değildir. Sosyal medyada paylaşmış olması belki tartışılabilir. Fakat bu fotoğraf yüzüden uyarı ile geçiştirilebilecek bir durum varken direk öğretmeni görevden almak doğru değildir.

Bu konuda takipçilerimizin düşüncelerini de merak ediyoruz. Twitter hesabımız üzerinden anketimiz açıldı.

Öğretmenin sınıfta akıllı tahtada  Türk Bayrağı Önünde  Bozkurt İşareti yapıp sosyal medyada resmini paylaşmasından dolayı işine son verilmesini doğru buluyor musunuz?

Ankete katılmak için resme tıklayınız:

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (7)
Ayhan Malkoç 3 yıl önce
15 temmuz sürecindeki yaşadığımız o pislikten sonra böyle vatansever bir öğretmenimizi nasıl görevden alırsınız çok yanlış bir durum...
eğitimci 3 yıl önce
tamam çok yanlış okula siyasetin sokulması ancak bir soruşturma açılır resmiyet ne ise öyle yapılır.
Ömer 3 yıl önce
Türkiye cumhuriyet’in de yaşıyoruz bu çok çok normal birşey asıl bu topraklarda buna karşı çıkanlar haindir.Ama algı kör etmiş milletimizi.
Hll 3 yıl önce
haberin yalan olduğu görevden almanın olmadığı söyleniyor
Osman Yaman 3 yıl önce
Bozkurt kimsenin malı değildir.16 Türk İmparatorluğu nun bitiside Göktürk imparatorluğun bayramında BOZKURT vardır. Öğretmen derhal görevine iade edilmesi gerekir. .
Sipirmin 3 yıl önce
hayır doğru bulmuyorum. devlet memuru olsaydı yaptığı hareketin yasak olduğunun ve cezayi müeyyidesinin olduğunun bilincinde olurdu diye düşünüyorum. karar ağır olmuş. bana kalırsa pkk paçavrası önünde zafer işareti yapılmasından daha aladır. belki o hareketi yapsa alkışlanıp kahraman(!) ilan edilebilirdide. yazık. öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya.
trajıkomik 3 yıl önce
bir yerlere mesaj vermek maksatlı olabilir aman haa bozkurt olmayın yada belli etmeyin işinizden olursunuz der gibi !!! ülkede milli manevi değerleri temsil eden herşeyi yasaklayacaklar az kaldı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@