banner476

Bu karar öğretmenleri çok sevindirecek!...

Bu karar öğretmenleri çok sevindirecek!

Meb Personeli 03.11.2012, 15:47 03.11.2012, 15:47
Bu karar öğretmenleri çok sevindirecek!...
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zübeyir Yılmaz, öğrenmetleri çok sevindirecek açıklamalar yaptı.
Zübeyir Yılmaz, Balıkesir Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen ''Yeni eğitim sistemi ve eğitimde yeniden yapılanma'' konulu programda yaptığı konuşmada, 652 sayılı kanun hükmünde kararnameyle getirilen düzenlemeler hakkında bilgi verdi.


Yeni düzenlemeye ilk olarak merkezden başlandığını belirten Yılmaz, ''Milli Eğitim Bakanlığı, ilk neşteri kendisine vurdu'' diye konuştu.


Bundan önce Milli Eğitim Bakanlığı'nda 36 birim olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:


''Her birim kendi içinde sadece kendinin önemli olduğunu düşünerek sürekli kendini genişletme ve güçlendirme işleri içerisindeydi. Bu artık öyle bir noktaya gelmişti ki artık milli eğitim çok hantal, idare edilemez bir noktaya doğru gitmişti. Birimler arasında koordine çok zayıftı ve işler çok ağır ilerliyordu. Kararlar geç alınıyor ve uygulaması gecikiyordu. Çünkü çağın gereklerine göre bir yapılanma değildi. Yukarıdan aşağıya çok hiyerarşik bir yapılanma, çok büyük bir yapı 3 bin 500 kişilik bir merkezi yapı düşünün. Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı ilk önce neşteri kendine vurdu. Bu yeniden yapılanma sürecinde 652 sayılı kanun hükmünde kararname ile 36 birim 16 birime indirildi. İkincisi yeni çağın gerektirdiği eğitim uygulamalarında gerekli olan birimler ilave ederek bunu yaptı. Örnek verecek olursak okul kütüphaneleri ve okuma alışkanlığı ile ilgili bir grup oluşturuldu, izleme ve değerlendirme başkanlığında bir grup oluşturuldu.''


Yeni yapılanmayla eğitimcinin görev yeri neresiyse orada görev yapacağını vurgulayan Yılmaz, ''Yeni yapılanmayla birlikte bakanlığımız bir karar aldı. Öğretmen sınıfta olacak. Öğretmenin yeri sınıftır. Dolayısıyla öğretmenlere verilen farklı görevleri iptal ettik. Kendisi A okulunda görevli ama görevi Bakanlıkta veya Milli Eğitim Müdürlüğü'nde biz bunu kaldırdık. Öğretmenler artık sınıflarında öğrencileriyle zaman geçirecek'' ifadelerini kullandı.


Programa, Vali Yardımcısı Selda Dural, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aydın ve çok sayıda eğitimci katıldı. 
Yorumlar (6)
Bu ne şimdi? 8 yıl önce
mebpersonel.com'u esefle kınıyorum!!! bu ne biçim başlık? bu yazıda bizi sevinderecek ne var? bakanlığa yalakalık olsun diye atılan fakat yazının içeriğiyle alakası olmayan bu başlıkları ve bu başlığı atan yalakaları kınıyorum.!!!
ası can 8 yıl önce
aynen. mebpersonel ne yapmaya calısıyorsun.tabıkı ogretmenın yerı sınıftır.yoksa saymakla bıtıremedıgımız luzumsuz ısler degıldır.
tebrik ediyorum sizi 8 yıl önce
ne güzel haber bunlar mebpersonel de hangi habere sevinmemiz gerek bunu pek anlamadım. bir dahaki haberinizde bunu da açıklarsanız belki o zaman seviniriz. biz doğru haber alma hakkımızı kullanmak istiyoruz.
nuria. 8 yıl önce
neyin probagandası ki bu, bence kötü laf, kelam söylemediği için bakanlık yetkilisi o yüzden sevinmelisin demek istemiştir. ilk defa aşağılanmadınız diye sanırım...
??? 8 yıl önce
hangi karara başlığı gören kpss kalkti tüm öğretmenler kendi̇ alaninda atanacak maaşlara zam yapildi eş durumu mağduruyeti̇ yaşanmayacak. alan değişti̇renler tekrar alanina dönecek...... neye sevi̇neli̇m anlamadim
sadece 8 yıl önce
sadece hönk!!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@