banner476

Davutoğlu'ndan fedekâr öğretmene tebrik

Başbakan Davutoğlu, Muş'ta kar nedeniyle köy yolu kapanan okula öğrencilerini kucağında taşıyan öğretmen Cengiz Sur'u arayarak tebrik etti.

Meb Personeli 16.01.2016, 23:43
Davutoğlu'ndan fedekâr öğretmene tebrik
 Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muş'un merkez Güdümlü Köyü Kurtuluş Mezrası'ndaki okulunun karla kaplı yolunu küreyerek açan ve okula gelemeyen öğrencilerini kucağında taşıyan öğretmen Cengiz Sur'u aradı. Davutoğlu, eğitim aşkı ve öğrencilerine olan sevgisi, fedakarlığı için öğretmeni tebrik etti.
Öğretmen Cengiz Sur da Başbakan Davutoğlu'nun kendisini arayacağını rüyasında gördüğünü ve günlerdir telefonunu beklediğini söyledi.

‘1,5 saat yol gidiyoruz’

Yoğun kar yağışıyla kapanan yolları her gün kürekle temizleyen, küçük öğrencileri ise kucağında taşıyan öğretmen, okul olarak kullandıkları konteynerde kış aylarında yaşadıkları zorlukları anlatmıştı:

"Kar nedeniyle zor şartlarda eğitim faaliyetleri sürdürüyoruz. Okul yolu tipi nedeniyle kapandığı zaman, yolu kürek yardımıyla açıyorum. Köydeki yol, kar nedeniyle kapalı olduğu için öğrencileri evlerinden tek tek toplayarak eğitim öğretime güç koşullar altında devam ediyoruz. Küçük öğrencilerimi kucağımda taşıyorum. Önceden köye araçla 15-20 dakika ulaşıyorduk. Şimdi bu yolu maalesef 1,5 saatte zor gidiyoruz."
Yorumlar (2)
Ahmet 5 yıl önce
Ücretli öğretmenin fedakarlığı olacak kadroluyla aynı işi yapan ama üçte bir ücret alan öğretmen fedakarlığı
ALİ 5 yıl önce
sen de gi̇r sen de sinavi kazan sen de atana sen de ayni maaşi al.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@