Dayakçı öğretmene çifte soruşturma

Silivri'de öğretmeni tarafından dövüldüğü için darp raporu verilen 9 yaşındaki öğrencinin velisi şikâyetçi oldu. Savcılık ve milli eğitim, iki ayrı soruşturma açtı

Meb Personeli 01.04.2013, 20:36 01.04.2013, 20:36
Dayakçı öğretmene çifte soruşturma
 İstanbul Silivri'de Hasan Özvarnalı İlköğretim Okulu 3'üncü sınıf öğrencisi E.M.'nin annesi Türkan M., Çocuk Büro Amirliği'ne oğlunun sınıf öğretmeni Cem Özgen K. tarafından dövüldüğü gerekçesiyle şikayetçi oldu. Vücudundaki morluklar nedeniyle darp raporu verilen 9 yaşındaki E.M. avukat ve psikolog eşliğinde polislere olayı anlattı. Polis olayı savcılığa bildirilirken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talebi üzerine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma için müfettiş görevlendirdi. Savcılık ise prosedür gereği öğretmen hakkında soruşturmayı yürütebilmek için valilikten izin istedi.

'İKİZİNİ DÖVDÜ, SUSTUK'

Oğlunun aynı sınıfta ikiz kardeşiyle eğitim gördüğünü belirten Türkan M., "Aynı öğretmen geçtiğimiz yıl da diğer çocuğumu dövdü. Ancak okul müdürü ve dönemin İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, öğretmenin sicilinin parlak olduğunu söyleyerek şikayetçi olmamamız için bizi ikna etti. Başka öğrencileri de dövdüğünü hep duyuyorduk" dedi. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yaptığı başvuruda şikayetten sonra çocuklarını derse almayan öğretmenin diğer öğrencilere baskı kurduğunu iddia eden Türkan M., sınıf arkadaşlarının çocuklarını "Sizin yüzünüzden öğretmenimiz hapse girecek" diye dışladıklarını öne sürdü.

Sabah
Yorumlar (1)
öğretmen kaan 7 yıl önce
birazcıkta kendi çocuklarınızı sorgulayın öğretmenin yapacağı en son sey cocuk dövmektir ama sabırda bir yere kadar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@