banner476

Dershaneler kaldırılsın mı...

Dershaneler kaldırılsın mı

Meb Personeli 10.09.2012, 10:40 10.09.2012, 10:40
Dershaneler kaldırılsın mı...

Başbakan Erdoğan dershanelerin kapatılacağını kesin bir dille tekrar gündeme getirdi.


Erdoğan, "Dershanecilik olayını kaldıracağız. Bundan kim gücenirse gücensin, kusura bakmasınlar. Bu benim halkımın vatandaşımın ortak talebidir" diye konuşurken, dershane sahiplerine ise okul açmaları tavsiyesinde bulundu.


Erdoğan ayrıca "Ey dershaneciler, eğer bu ülkede eğitime, öğretime hizmet verecekseniz gel okul aç, okullar kur. Biz de sizden hizmet alımı yapalım, sizin sınıflarınızı öğrencilerle biz dolduralım. Bedeli neyse bunun bedelini biz verelim" teklifini de tekrarladı. 

hürriyet

Yorumlar (4)
agah 8 yıl önce
dersaneler okula dönüştürülsün. bu sayede okulların yükü de hafifler. burada görev yapan öğretmenlerin çalışma koşulları ve özlük hakları da kadrolu öğretmenlerinki ile eşit hale getirilirse, devletin yükü de hafifler. dersaneler emek hırsızlığı yapıyor.
teacher 7 yıl önce
dershaneler atanamayan öğretmenleri 200 liraya sigortasız çalıştıran üstüne de paralarını ödemeyen sömürü kurumlarıdır. derhal kaldırılmalı.
sınavlık çocuğu olan 7 yıl önce
dersaneler kaldırılmasın.
DERSANE MAĞDURU 7 yıl önce
dersaneler ekstra gidilebilen yerlerdir . ciddi paralar karşılığında eğitim verilmektedir . aynı sistemi devlet resmi okullara kazandırdığı taktirde dersanelere 1 gün dahi ihtiyaç kalmayacaktır. devleti anladığımız kadarıyla yapmaya çalıştığıda budur. resmi okullarımızı kaliteleştirerek herkese aynı eğitimi vermektir . bilinçli ve biraz araştırıp düşünen insanlar bunu anlayabileceklerdir . siyasi olarak aynı görüşü savunmasamda dersane olayına kesinlikle katılıyorum .aynı zamanda dersanelerin kapatılması konusu ilk defa 2008 yılında bir öğrencinin dersane taksitini ödeyemediği için velisinin (annesi̇ni̇n) hapis cezası alması ; annesi hapisteykende öğrencinin intihar ederek can vermesiyle başlamıştır .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@