Dinçer, Açığa çıkacak öğretmen kesin olarak olmayacak.

Dinçer, Açığa çıkacak öğretmen kesin olarak olmayacak.

Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER TBMM'de 4+4+4 görüşmeleri sırasında Milletvekillerinin gündeme dair çok önemli sorularına cevap verdi.

 Açığa çıkacak öğretmen kesin olarak olmayacak. Okullaşma oranının artması ve yaşın bir yaş ileriye gelmesi ile birlikte sınıf öğretmenleri açısından hiçbir sıkıntı olmayacaktır.

 
Branşlar açısından Cumhuriyet tarihi boyunca 550 bin öğretmen alınmışken biz 8 yılda 320 bin öğretmen aldık. Biz Ayırdığımız kadrolarla ilgili hiçkimsenin eleştiri yapmaya hakkı yok. Bizim Öğretmen atamaları konusunda öğretmen ihtiyacımız olduğunu herkes biliyor. Bütçe imkanları doğrultusunda atamaları fazlasıyla yapmaya devam edeceğiz.
 
İmam hatip okulları Eğitim Sistemi demokratikleştikçe bu durumdan fazlasıyla yararlanacaktır. Bundan kuşkunuz olmasın.
 
Ruhban okulları bizim eğitim sistemimizle alakalı değildir.
 
160 bin dersliğe halihazırda ihtiyacımız var. Okullaşma oranında kiralama yöntemi, kamu özel ortaklığı gibi yeni düzenlemeler yapıyoruz. Ortaokuldan Liseye geçi bize 4 yıllık bir zaman kazandırmakta. Bu süreçte derslik ve öğretmen ihtiyacımızı tamamalayı okullaşma oranımızı 4 yıl sonra % 100'e çıkaracağız.
 
BT Derslerinin seçmeli olması; BT öğretmenleri çocuklarımız kabiliyetli olarak okullara geldiği için BT ve Tasarım Dersi olarak hazırladık. dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum