banner476

Diyarbakır Valiliği Bozkurt İşareti Yapan Öğretmen Görevden Alınmadı, İstifa Etti

Diyarbakır Valiliği tarafından bozkurt işareti yapan öğretmenle ilgili açıklama yapıldı.

Meb Personeli 27.10.2017, 09:13
Diyarbakır Valiliği Bozkurt İşareti Yapan Öğretmen Görevden Alınmadı, İstifa Etti

26.10.2017 tarihli yazılı ve görsel basında yayınlanan ‘Sınıfta bozkurt işareti’ başlıklı haber içeriğinde; ilimiz Bismil ilçesi merkez TOKİ ilköğretim okulunda ücretli sınıf öğretmenliği görevi yapan Ö.D.’nin sınıftaki akıllı tahta önünde bozkurt işareti yaparken çektirdiği fotoğraf nedeni ile işine son verildiği ve hakkında inceleme başlatıldığı iddialarına yer verilmiştir.

Yapılan incelemede ücretli öğretmen olarak görev yapan Ö.D.’nin 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Bismil ilçesi TOKİ ilköğretim okulunda ücretli öğretmen olarak görevlendirildiği tespit edilmiştir.

Sosyal medya hesabından sınıfta akıllı tahta önünde çektirdiği fotoğraf paylaşımı sonrasında Ö.D. 26.10.2017 tarihi itibari ile okul müdürlüğüne istifasını vermiştir. Ö.D. aynı gün 155 polis ihbar hattını arayarak tehdit edildiğini beyan etmiş ve bu beyanı doğrultusunda kendisinin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında müşteki sıfatı ile ifadesi alınmış ve ifadesinde de kendi isteği ve iradesi ile görevinden ayrıldığını teyit etmiştir.

Yayınlanan haber içeriklerinde iddia edildiği gibi; görevine son verildiği ve hakkında inceleme başlatıldığı iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ

Yorumlar (1)
Mahmut kaya 3 yıl önce
Ücretli öğretmenlik tabiri iğrenç ve onur kırıcı kullanmayınız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@