banner476

Doğa Koleji Öğretmenlerinin hala maaşları yatmadı

Doğa Koleji öğretmenlerinin okulun İTÜ Vakfı'na satışı gerçekleştirilmesine rağmen hala maaşları yatmadı. Duruma tepki gösteren öğretmen ve veliler Doğa Koleji Genel Müdürlük önünde basın açıklaması yapacak

Meb Personeli 10.01.2020, 09:04
Doğa Koleji Öğretmenlerinin hala maaşları yatmadı

Aylardır maaş alamayan öğretmen ve mağdur velilerin eylemleriyle gündemde olan Doğa Koleji, İstanbul Teknik Üniversitesi Vakfı'na (İTÜ) satışının gerçekleşmesine rağmen öğretmenlerin ve diğer çalışanlarının maaşlarını hala ödemedi.

Duruma tepki gösteren mağdur veliler 'para yoksa kayıt da yok' diyerek 'Büyük Doğa Eylemi' için çağrı yaptı. Öğretmen ve velilerin katılımıyla 11 Ocak Cumartesi günü saat 13.00'te Doğa Koleji Genel Müdürlük önünde toplanarak bir basın açıklaması gerçekleştirilecek.

NE OLMUŞTU?

Doğa Koleji’nde maaşlarını alamayan öğretmenler ders boykotu yapmış, maaşlarının ödenmemesi halinde boykotun devam edeceğini açıklamıştı. Gelişmeler üzerine Doğa Koleji Yönetimi okulun devir işlemlerine başlamış, uzun bir sürenin ardından okulun İstanbul Teknik Üniversitesi Vakfı'na devredildiği açıklanmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@