banner476

E OKULDAN NAKİLLER YAPILAMIYOR

E OKULDAN NAKİLLER YAPILAMIYOR

Meb Personeli 16.09.2012, 04:43 16.09.2012, 04:43
E OKULDAN NAKİLLER YAPILAMIYOR

 Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci nakilleri konusunda başta öğretmenler olmak üzere Kamu Personelini de rahatlatacak bir genelge yayınladı.

 MEB'in yayınladığı bu genelge öğretmenler başta olmak üzere çalışan anne ve babaları sevindirdi.

 Bakanlığın nakil genelgesinin yayınlamasına rağmen öğrenci nakilleri hala açılmadı.

 E okul üzerinden nakil konusunda okullara yetki vermeyen Bakanlığın bu tutumu idarecilerle velileri karşı karşıya getirme noktasına geldi.

 Çocuklarının nakillerinin bulunduğu semte aldırmak isteyen öğrenci velileri , okulların nakiller hala açılmadı sözleri üzerine MEB'e ve okul idarelerine tepki koyuyor.

 Bakanlık daha önce 13 Eylül tarihi itibariyle nakillerin açılacağını duyurmuştu.

Okul idarecileri de Bakanlığın bu sözü üzerine nakillerin 13 Eylül'de açılacağını velilere beyan etmesine rağmen , bu tarih doğru çıkmadı.

MEB Müsteşarı Emin ZARARSIZ'ın talimatlarıyla açılması beklenen e - okul nakillerinin bir an önce açılması gerekmektedir.

 Binlerce öğrenci okulların Pazartesi günü açılmasına rağmen hala nakil olacakları okullara yerleştirilememiştir.

 Bakanlığın e okul nakillerini acil olarak açması gerekmektedir.

 MEB Müsteşarı Emin ZARARSIZ Bey'i bu konuda göreve çağırıyoruz.


Yorumlar (3)
DUYGU 8 yıl önce
anlamak ve inanmak gerçekten çok zor.madem yapamayacaksiniz hiç tarih açiklamayin.yada başaladiğiniz işi tamamlayin.bizi artik mağdur etmeyin.
ali 8 yıl önce
sayın müsteşarımızdan nakillerin hemen açılmasını arz ediyoruz bulunduğum semte oğlumu aldırmak istiyorum hem kayıtlı okulun servis üçteri , forması hemde nakil gelecek okulun yukarda bahsettiğim masrafı bize ağır gelecek ve oğlum sabah 6 da servisede olması gerikiyor geleceği okul bizim bulunduğumuz semtte daha iyi olacak. hemde okul kapandıktan sonra 1 saat servisi beklemek zorunda saygılarımla
BÜLENT KARAKAYA 8 yıl önce
okulların açılmasına rağmen nakil işlemlerin yapılmaması biz aileleri madur etmiştir yetkililerin görevini yapmayarak grvlerini suistimal ederk ilgisiz kalmışlardır acilen grvlerini yapmalarını bekliyoruz... nakil işlemlerinin açılmasını bekliyoruz bekliyoruz bu kadar da olmaz..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@