EĞİTEK'te Sınav Boykotuyla İlgili Acil Toplantı

EĞİTEK'te Sınav Boykotuyla İlgili Acil Toplantı

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nde acilen bir toplantı düzenleniyor. Sınavlarla ilgili bir karar çıkması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanına ve hükümete tepkilerini sınavlarda görev almayarak gösteren öğretmenler nedeniyle MEB çok sıkıntılı günler yaşıyor. Öğretmenlerin boykotu tüm ülke geneline yayılıyor..  

illi Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nde acilen bir toplantı düzenleniyor. Sınavlarla ilgili bir karar çıkması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanına ve hükümete tepkilerini sınavlarda görev almayarak gösteren öğretmenler nedeniyle MEB çok sıkıntılı günler yaşıyor. Öğretmenlerin boykotu tüm ülke geneline yayılıyor.
Birçok il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Sınavların Boykot Edilmesi nedeniyle yeterli sayıda öğretme  olmaması nedeniyle sınavlar tehlikeye girdi. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü EĞİTEK acilen toplandı. Bir karar çıkması bekleniyor.
Milli Eğitim Bakanı ÖMER DİNÇER ise ,Öğretmenlerin tepkilerine duyarsız kalmaya devam ediyor. Öğretmenler ise Milli Eğitim Bakanı olduğu günden bu yana Açıklamalarıyla Öğretmneleri rencide eden Ömer DİNÇER’e, Başbakan’ın öğetmenlerle ilgili sözlerine ve Toplu sözleşme masasında ek ödeme verilmeyerek hizmetliden bile aşağı maaş alır konuma düşürülmelerinden dolayı tepkilerini ortaya koyuyorlar.
Ayrıca son yapılan düzenlemeyle sınavlarda görev alan öğretmenlerin en düşük ücreti (39 tl ) alması nedeniyle Öğetmenler geneli itibariyle, sınav görevi almak istemiyorlar.
Öğretmene Sınav Görevi Almayı Hiçbir Şekilde Cazip hale getirmeyen MEB’in sınav görevlileri arasında 5 saat ek ders, o da eşittir 39 tl ücretle en düşük ücreti  öğretmenlere reva görmesi Öğretmenlere karşı hükümetin bakış açısını yeterince özetleyen bir tablo.
İşte Merkezi SistenSınav Ücret Tablosundaki Durum:
**Öğretmen 5 saat Gündüz tarifesi Ek Ders=39 TL
Birçok il ve ilçede MEB’in yapacağı sınavlar tehlikede. Özellikle Hafta sonu SBS ve PBYS sınavları yapılacak .
Öğretmenler sınavlarda görev almak istemediklerini İmza sürkülerine büyük harflerle İS-TE-Mİ-YO-RUM  şeklinde yazarak ifade ediyorlar.
Anadolu Eğitim Sen boykot kararını ilk alan sendika oldu.Ardından Eğitim Yöneticileri Sendikası EYSEN Milli Eğitim bakanlığının sınavlarını protesto edeceğini açıkladı.
Şimdi gözler diğer sendikalarda. Özellikle yetkili sendika Eğitim Bir Sen bu konuda hiçbir açıklama yapmadı. Türk Eğitim Sen’den herhangi bir tavır belirtilmedi. Eğitim İş ve Eğitim Sen’den bazı il ve ilçelerde yerel açıklamalar gelse de genel merkez tavrı olarak herhangi bir açıklama yapılmadı.
Öğretmenler Birlik içinde Kendilerini yok sayan ve itibarını ayaklar altına alan Hükümete karşı En Azından Sınavları Boykot Ederek Birlikte hareket etmeyi bekliyor ve istiyor.
Bu konuda MEB’den ve Sendikalardan bir açıklama bekleniyor.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum