“EĞİTİM 2023” SEMİNERİ ADANA’DA TAMAMLANDI

“EĞİTİM 2023” KONSEPTLİ İLK SEMİNER PROGRAMI ADANA’DA TAMAMLANDI…

Meb Personeli 29.06.2014, 17:57 29.06.2014, 18:03
“EĞİTİM 2023”  SEMİNERİ ADANA’DA TAMAMLANDI

 EĞİTİM 2023” KONSEPTLİ İLK SEMİNER PROGRAMI ADANA’DA TAMAMLANDI

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde koordine edilen iTEC(Katılımcı Sınıflar için Yenilikçi Teknolojiler) Projesi kapsamında illerde verilen eğitimler tamamlandı. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından, “Eğitim 2023” konseptiyle “Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Semineri” bünyesinde 60 gönüllü öğretmenden oluşan gruba eğitim verildi.


Türkiye’de daha önce hiç uygulanmamış bir model ile “Equity Based Professional Development” ekseninde hazırlanan eğitim programı 60 öğretmenle birlikte uygulandı. Çalışma boyunca; Web 2.0-3.0, 3B Modelleme, Animasyon, Video Editing, AR, vb. alanlarda yazılımları kullanan öğretmenlerin bu çalışmalardan büyük keyif aldığı gözlenirken; eğitim felsefesi, teknoloji okur-yazarlığı, teknoloji ve toplum, tasarım odaklı düşünme, yenilikçi teknolojiler, öğrenme aktiviteleri, beyin yarımküreleri, öğrenme stilleri, çoklu zekanın yanlış yorumlanması, vb. alanlar üzerine teorik ve uygulamalı sorgu temelli çalışmalar yapıldı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nden Mehmet MUHARREMOĞLU, Mesut YAŞAR, Coşkun KILIÇ, Hatice Merve DUMLU, Zehra SAYIN gibi isimlerin Türkiye çapında yaygınlaşması için uzun süredir büyük emek harcadıkları iTEC Projesi hakkında otoriteler “FATİH Projesinin amaçlarına ulaşması isteniyorsa iTEC büyük bir fırsat olarak karşımızda duruyor” yorumunu yapıyorlar.

 “Eğitim 2023” konsepti hakkında konuşan katılımcılar: “Biz birbirimize inanıyoruz, hayallerimize inanıyoruz, yaşadığımız her sorunu, her acıyı ve her başarısızlığı yenerek ayağa kalkacak güce sahibiz. Öğrencilerin yenilikçi teknolojileri kullanması hedefiyle başlayan bir projede görüldü ki; öğretmenler kendi bireysel mesleki gelişimlerini hiç beklenmedik bir şekilde mükemmelleştiriyorlar. Yeter ki fırsat verilsin, yeter ki desteklensin, yeter ki fikirlerine değer verilsin” dediler.


Seminerin kapanış gününde, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hediye TİTİZ tarafından katılım belgeleri verilen kursiyerler arasında duygu dolu dakikalarda yaşandı. Eğitim emektarı Coğrafya Öğretmeni Adnan KOCABUĞA ile yıllar önce mezun ettiği öğrencisi Sınıf Öğretmeni Hülya TALAN birbirlerine katılım belgelerini takdim ettiler. İki ayrı kuşağı bir araya getiren “Eğitim 2023” konseptli ilk “Eğitimde Yeni Yaklaşımlar” semineri düzenlenen tören ile sona erdi.

Okullarımızda seminer dönemlerinin verimsizliğinden, boşa gitmişliğinden dert yanan tüm öğretmenlerimiz adına böylesi bir organizasyonu mümkün kılan Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimine teşekkür ediyor, devamını bekliyoruz.


Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@