banner476

Eğitim Çalışanlarına Fazla Mesai Verecek misiniz?

Eğitim Çalışanlarına Fazla Mesai Verecek misiniz?

Meb Personeli 06.11.2012, 18:20 06.11.2012, 18:20
Eğitim Çalışanlarına Fazla Mesai Verecek misiniz?
  Aşağıda yer alan sorunun Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 29.10.2012
 
 
Ahmet Duran Bulut
Balıkesir Milletvekili
 
 
         4+4+4 eğitim sistemi sebebi ile, ilköğretim  okulu  olan, bir çok  okul , ilkokula veya ortaokula dönüştürülmüş, bazı  okullar  da hem ilkokul hem de ortaokul olarak düzenlenmiştir. Dönüştürülen bu okulların  birçoğunda fiziki yetersizlikler sebebi ile aynı çatı altında ilkokul ve ortaokul birlikte eğitim ve öğretime devam etmektedir. Bu durum ikili öğretim yapan bazı Liselerde de mevcuttur. İkili öğretim sebebiyle öğrenciler sabahın çok erken saatlerinde derse başlamakta, akşam ise çok geç saatlerde dersten çıkmaktadırlar. Bu şekilde eğitim veren  okullarda  görev yapan,  okul  yöneticileri ve yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personel bu uzun mesai saatleri sebebiylede büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.
 
         Bu şekilde görev yapan eğitim çalışanlarının fazla çalışmaları karşılığında hak ettikleri yasal uygulamaların yapılması konusunda çalışmalarınız neler olacaktır?

Kaynak: kamuajansi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@